Jacek Sutryk z poparciem Nowej Lewicy. „Chcemy dalej razem budować Wrocław”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ubiegający się o drugą kadencję prezydenta Wrocławia Jacek Sutryk dostał poparcie Nowej Lewicy. Politycy podkreślali, że są zadowoleni z obecnej współpracy i zamierzają dalej pracować nad rozwojem Wrocławia. Obecny prezydent, Jacek Sutryk na konferencji prasowej zaznaczał również, że jest otwarty na rozmowy z wszystkimi środowiskami.

– Uznaliśmy, że te pięć lat współpracy we Wrocławiu daje nam podstawy do tego, aby przez kolejne lata, najbliższą kadencję wspierać pana prezydenta Wrocławia i tworzyć wspólny komitet wyborczy w najbliższych wyborach samorządowych – mówi Arkadiusz Sikora, poseł na Sejm RP, współprzewodniczący Nowej Lewicy na Dolnym Śląsku.

Obecny prezydent podkreślał, że to była trudna kadencja, ale m. in. dzięki wsparciu Nowej Lewicy udało się przeprowadzić wiele zmian i inwestycji.

– Udało nam się zrobić rzecz absolutnie wyjątkową. Udało się zbudować koalicję dla wrocławskich spraw, koalicję, w której byli i są, pozostają do dzisiaj, bo przecież ta koalicja cały czas trwa, przedstawiciele bardzo różnych środowisk – Lewicy, Koalicji Obywatelskiej, wreszcie samorządowcy niezależni. To zdecydowało o sukcesie Wrocławia. To zdecydowało o tym, że udało nam się zrealizować 1500 inwestycji za ponad 5 mld złotych – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Nowa Lewica chce wnieść do programu swoje postulaty.

– Wrocław nie jest miastem skończonym. Infrastrukturalne tematy, takie jak tramwaj na Jagodno, rozwój infrastruktury społecznej na osiedlach. Zależy nam na tym, żeby mieszkańcy utożsamiali się z miastem, żeby ten ratusz był otwarty dla ludzi, ale też żebyśmy mogli na osiedlach spowodować to, żeby mieszkańcom żyło się prościej, żeby łatwiej im było się z tych osiedli wydostać, żeby łatwiej było się dostać do przedszkoli, żłobków, dojechać do pracy. Mówię w sensie komunikacyjnym, bo to w dalszym ciągu jest największe wyzwanie dla nas, komunikacja w mieście, ta komunikacja taka codzienna, z dojazdem do szkoły, pracy – mówi Dominik Kłosowski, radny rady miejskiej Wrocławia, Nowa Lewica.

– Pomysły zostały w części już przedstawione sześć lat temu. Ja wówczas właśnie wspólnie z kolegami z Lewicy, ale także z Koalicji Obywatelskiej, z niezależnymi samorządowcami, mówiliśmy o całej dekadzie ważnych spraw dla Wrocławia. Dużo z tych spraw udało się zrealizować, ale jeszcze ciągle dużo przed nami. Realizacja polityki Zielonego Ładu, rozwój i poprawa transportu publicznego we Wrocławiu, przez cały bogaty program tramwajowy, który w dużej mierze jest już przygotowany, w części w realizacji, poprawa infrastruktury drogowej, budowy nowych szkół i żłobków i zazielenie miasta – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

– Dobra współpraca zaowocowała wychyleniem naszego miasta, naszego Wrocławia w naszym przekonaniu, ale jestem przekonany też, że w przekonaniu wrocławianek i wrocławian, na lewą, socjaldemokratyczną stronę – mówi Bartłomiej Ciążyński, wiceprezydent Wrocławia.

– Jesteśmy gotowi i otwarci – tak, jak to było 6 lat temu – na współpracę z pozostałymi środowiskami partyjnymi, a także społecznymi – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy