Jak będą wyglądały korty przy Pułtuskiej? Jest koncepcja

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Korty tenisowe przy ulicy Pułtuskiej zostaną zmodernizowane. Obiekt w lipcu przejęła miejska spółka Spartan. Przeprowadzono konsultacje społeczne, które pokazały, czego oczekują mieszkańcy i środowisko tenisowe. Koncepcja zakłada między innymi budowę pięciu krytych korków, rozbiórkę istniejącego i budowę nowego budynku kortowego oraz zagospodarowanie terenów zielonych.

Na tych korkach trenowali kiedyś Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot. Obiekt był zarządzany przez Krzycki Klub Tenisowy, ale od lipca nowy operatorem został Spartan. Przeprowadzono konsultacje, a po ich przeanalizowaniu powstała koncepcja zagospodarowania całego terenu.

Koncepcja, która zgadza się z oczekiwaniami mieszkańców i tenisistów tam grających. Wszystko po to, żeby ten obiekt pozostał w takiej wersji jak jest, tzn. żeby był przeznaczony dla tenisistów, spacerowiczów i mieszkańców – mówi Paweł Łosiński, wiceprezes WCT Spartan.

W konsultacjach wzięło udział ponad 100 osób. Po zebraniu wniosków, zobaczyliśmy jakie są żądania naszych mieszkańców – jakie mają wyobrażenie, co do tego terenu i jak było i jakby chcieli, żeby było. Było to zbieżne z tym, co planowaliśmy uwzględnić w naszej wizji. Cieszymy się, że mogliśmy skorzystać z głosów mieszkańców po to, aby pokazać, że faktycznie te rzeczy, które chcemy tam wybudować nie są rzeczami, które wzbudzają obawy – typu powstanie hotelu, biurowca, czy deweloperki – dodaje Maciej Moczko, rzecznik prasowy WCT Spartan.

Koncepcja zakłada między innymi modernizację istniejących kortów zewnętrznych wraz z przyległymi ciągami pieszymi oraz przebudowę trybun. W tej chwili trwa przygotowywanie projektu, który zakłada przeprowadzenie prac w dwóch etapach.

Chcemy wybudować pięć kortów o nawierzchni twardej, tzw. Hard Cort. Do tego będą przykryte halami łukowymi – wyjaśnia Paweł Łosiński, wiceprezes WCT Spartan.

Po przebudowie i modernizacji dodamy jeden kort, który znajdzie się w kompleksie pięciu kortów, które będą pod halą łukową – zaznacza Maciej Moczko, rzecznik prasowy WCT Spartan.

W drugim etapie chcielibyśmy zbudować nowy dom kortowy z zapleczem socjalnym w obrysie tego starego. Mam na myśli likwidację starego i wybudowanie w tym samym czasie nowego – dodaje Paweł Łosiński, wiceprezes WCT Spartan.

Trzeci etap dotyczy już samego otoczenia kortów. Tereny zielone będą uporządkowane i pielęgnowane. Dzisiaj, patrząc na koncepcję, jaką mamy na budowę tych hal łukowych, które przykryją pięć kortów, to szacujemy około 4 – 4,5 miliona złotych w kosztach inwestycji. Jeżeli chodzi o dom kortowy, to dzisiaj nie jesteśmy w stanie tego wycenić, bo jest to drugi etap budowy, który może się zmienić. Dzisiaj nie chcielibyśmy się prześcigać z ceną – mówi Maciej Moczko, rzecznik prasowy WCT Spartan.

Ważną rzeczą przy wjeździe jest zaplecze techniczne, które jest centralnym miejscem tych kortów. Chcielibyśmy je przenieść w miejsce mniej eksponowane. Tutaj mielibyśmy taki plac na różne imprezy, typu festyny – podsumowuje Paweł Łosiński, wiceprezes WCT Spartan.

Spartan jeszcze w tym tygodniu wybierze biuro projektowe, do marca projekt powinien być gotowy. Prace mogłyby się rozpocząć już w wakacje.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy