Jak będzie wyglądał 10. Orszak Trzech Króli?

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Przed nami jubileuszowy 10. Orszak Trzech Króli we Wrocławiu. Każdy mieszkaniec Dolnego Śląska jest zaproszony na to wydarzenie.

– Serdecznie wszystkich zapraszamy. Zaczynamy o godz. 12:30. Nowością będzie udział wszystkich 10 rodzin świętych – zachęca, Elżbieta Woźniak-Łojczuk, rzecznik prasowy Orszaku Trzech Króli.

W kolumnie orszakowej nowością będzie postać patrona Wrocławia – Jana Chrzciciela. Na trasie zobaczymy sceny: dworu Heroda, czy walki dobra ze złem. Podczas orszaku odbędzie także wielkie kolędowanie z dziećmi z chóru anielskiego.

– Dzieci wykonują kolędy z wielką radością. To jest dla nich wielkie przeżycie, dzięki śpiewaniu wyrażają swoją wiarę w Boga – mówi siostra Lucyna Gocyła, koordynatorka chóru.

– To jest wspaniała sprawa. Cieszymy się, że mamy szanse występować na orszaku. Śpiewem chwalimy Boga. – dodają dzieci z chóru anielskiego.

Święto trzech króli obchodzone 6 stycznia jest jednym z najstarszych świąt chrześcijańskich. Ślady obchodów tej uroczystości napotykamy już w III wieku pod nazwą Epifanii.

– To jest taki dzień, kiedy królowie składają dary. Można przyjść świetnie się bawić, ale także można pomagać. Caritas tym razem będzie zbierał pieniądze na rzecz klubowego centrum aktywności dzieci i młodzieży – mówi Paweł Trawka, rzecznik prasowy wrocławskiego Caritas.

Łącznie w ostatnich 9 orszakach przeszło przez ulice Wrocławia ponad 120 tys osób. Latarnik jest bardzo ważną postacią tego wydarzenia, bo niesie ważne przesłania i światło.

– Światłość w ciemności świeci. Latarnik niesie światło nadziei i prowadzi do tego, który jest prawdą i wyzwoleniem do Jezusa Chrystusa narodzonego – podkreśla Tomasz Żytka, Latarnik.

Orszak trzech króli wystartuje 6 stycznia o godz. 12:30 z Ostrowa tumskiego, wielki finał odbędzie się na rynku, gdzie wystąpi zespół Arka Noego.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy