Jak bezpiecznie odkryć Dolny Śląsk?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Branża turystyczna to jedna z branż, która obecnie mierzy się z trudną sytuacją spowodowaną pandemią COVID-19. Dlatego Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wystartował z kampanią #BezpieczneDoOdkrycia. Ma ona wesprzeć regionalną turystykę oraz pokazać mało znane, ale bezpieczne i bardzo atrakcyjne miejsca do zwiedzania na mapie Dolnego Śląska.

Kampania jest skierowana do każdego mieszkańca Dolnego Śląska, ale również do każdej osoby, która chciałaby zobaczyć w Polsce coś niesamowitego, coś, co jeszcze nie zostało odkryte, która by chciała odkryć dolnośląskie tajemnicy – mówi Justyna Butryn, Wydział Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Kampania #BezpieczeDoOdkrycia jest prowadzona wraz z dolnośląskimi blogerami, którzy zostali zaangażowani w akcję, by pokazać mniej znane, znajdujące się poza szlakiem miejsca, a więc także miejsce bez tłumów i wielu turystów.

Rozpoczęliśmy naszą współpracę między innymi z Gracjanem Kielijańskim, czyli przewodnikiem Sudeckim, który jest doskonale znany w regionie i był również twarzą kampanii Odkryj Dolny Śląsk. To on pokazywał nam już w filmach 8 rejonów Dolnego Śląska poza szlakiem, które warto odwiedzić. Teraz także wskazuje te niesamowite miejsca na Dolnym Śląsku, między innymi najstarszy zamek w Polsce – dodaje Justyna Butryn.

W akcję włączył się także Bartek Dziwak – podróżnik i autor blogu podróżniczego bartekwpodrozy.pl.

Bardzo lubię podróżować po górach i stałem się troszeczkę takim samozwańczym ambasadorem Gór Sowich. W związku z tym, że w zeszłym roku brałem udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów te Góry Sowie były dla mnie takim najważniejszym punktem, wokół nich zbudowałem swój cały udział w tym konkursie. Są w Górach Sowich miejsca, które są mocno popularne, tak jak na przykład Wielka Sowa, to są miejsca, które przez turystów są odwiedzane rzadziej, ale są równie piękne i ciekawe. Jak na przykład Kalenica albo Schronisko PTT Zygmuntówka – mówi Bartek Dziwak, bloger podróżniczy.

A to, co można zobaczyć i jest #BezpieczneDoOkrycia czeka na stronie dolnyslask.travel

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy