Jak chronić się przed upałami?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Polsce od kilku dni mierzymy się z problemem wysokich temperatur. Jesteśmy dopiero w połowie sezonu wakacyjnego, a synoptycy przestrzegają przed kolejną falą upałów. Jak radzić sobie w taką pogodą aby uniknąć przegrzania?

Wrocławianie za podstawową zasadę zapobiegającą przegrzaniu się organizmu w większości podali picie wody, a także lekki ubiór w jasnych kolorach, spędzanie czasu nad wodą czy noszenie nakrycia głowy. 

Jeżeli na zewnątrz jest tak wysoka temperatura i duże nasłonecznienie – unikajmy bezpośredniej ekspozycji na słońce. Uwzględnijmy również noszenie lekkiego ubrania oraz kapelusza. Myślę, że jeśli jest faktycznie tak ciepło jak w tej chwili, to jeśli nie mamy takiej potrzeby, unikajmy chodzenia w środku dnia – mówi Ewa Jankowska, prof. nauk medycznych, lekarz kardiolog.

Picie jak największej ilości płynów to jedna z podstawowych zasad, która może pomóc nam uniknąć odwodnienia.  Pamiętajmy, że kawa, herbata i napoje słodzone przyczyniają się do utraty płynów. Dlaczego tak ważne jest picie dużej ilości wody podczas upałów? 

Woda, elektrolity – są niezbędne dla prowidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Ponieważ z jednej strony wpływa to na serce, układ krążenia, a ich prawidłowe funkcjonowanie jest zależne od właściwego nawodnienia oraz zawartości elektrolitów – podsumowuje lekarka. 

Pamiętajmy zatem, że nawet jeśli udajemy się na krótki spacer – warto zabrać ze sobą butelkę wody.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy