Jak działają informacje turystyczne DOT?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu działają dwie informacje turystyczne Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej - na Dworcu Głównym i lotnisku. To miejsca, w których turyści, ale i mieszkańcy mogą dowiedzieć się wszystkiego o wrocławskich atrakcjach, możliwościach spędzania czasu, ale także dostępności noclegów. W punktach informacji dostępne są również bezpłatne materiały.

Sezon turystyczny w pełni, dlatego przy okienkach informacji turystycznych spory ruch. Pracownicy punktów udzielają turystom wszelkich informacji – co warto zwiedzieć, jak dostać się do określonych atrakcji i poruszać po mieście.

Jestem bardzo zadowolony. Zupełnie jak na Zachodzie. Naprawdę uprzejma i kompetentna obsługa – mówi przyjezdny.

My jesteśmy otwarci przez siedem dni w tygodniu od 08:00 do 20:00. Sama nazwa mówi, że jesteśmy skierowani do turysty, ale również dla mieszkańców Wrocławia, okolic, dla wszystkich osób, które przybywają. Udzielamy informacji z zakresu poruszania się po mieście, co zwiedzić, ale również wspomagamy informację kolejową z racji tego, że bardzo dużo turystów korzysta z kolei, więc wspieramy ich informacjami jak dojechać i jak poruszać się w gąszczu rozkładów kolei – wyjaśnia Arleta Bzdun, koordynatorka informacji turystycznych z Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Dolnośląska Organizacja Turystyczna we współpracy z gminą Wrocław i Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego prowadzi 12 punktów informacji na terenie całego regionu. Już w tym roku punkty we Wrocławiu – na Dworcu Głównym i lotnisku – obsłużyły ponad 50 tysięcy osób.

Harmonogramy imprez, które odbywają się we Wrocławiu są rozsyłane do innych instytucji, do gminy Wrocław, ale także do innych punktów informacji turystycznej na Dolny Śląsk. Oni nam przysyłają informację, co dzieje się w regionie. Wydaliśmy już ponad 60 tysięcy bezpłatnych materiałów, bo muszę zaznaczyć, że w naszych punktach wszystkie materiały są bezpłatne, nie prowadzimy żadnej sprzedaży. Każdy turysta, który do nas dociera, dostanie bezpłatne mapy i inne informacje, których dostarczają nam nasi partnerzy – dodaje Arleta Bzdun, koordynatorka informacji turystycznych z Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Dolnośląska Organizacja Turystyczna zrzesza ponad 150 podmiotów. Jednym z nich jest nowo powstałe Muzeum Iluzji.

Jesteśmy dość niezwykłym miejscem, bo tutaj jest ponad 600 metrów kwadratowych różnych iluzji, za którymi stoi psychologia, fizyka. Mamy ponad 70 eksponatów i myślę, że to jest takie miejsce, w którym odnajdują się goście od przedszkolaków po seniorów. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie. Poprzez vouchery DOT, można przyjść do nas już z zakupionym voucherem i wykorzystać go u nas. Również przez miejsca informacyjne, gdzie można znaleźć ulotki naszego muzeum, każdy może łatwiej znaleźć to miejsce, które jak to iluzja, jest troszeczkę ukryte – mówi Tosia Woźniak, przewodniczka w Muzeum Iluzji we Wrocławiu.

Informacje turystyczne Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej otwarte są codziennie od 08:00 do 20:00.

Zobacz również

Leo ma około 6 lat i od kilku miesięcy mieszka we wrocławskim TOZ Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Właśnie, żeby pomóc takim bezdomnym zwierzętom, jak ten piesek, we wrocławskim aquaparku już po raz drugi zostały zorganizowane Wrocławskie Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy