Jak działają urzędy?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mierzenie temperatury, oddzielne kolejki i zaostrzony reżim sanitarny. Tak w czasie koronawirusa wygląda załatwianie spraw w urzędzie.

Przed Urzędem Miejskim na placu Nowy Targ jest 10 kolejek w zależności od załatwianej sprawy. Mieszkańcy ustawiają się w swojej kolejce i czekają aż zostaną wywołani przez mikrofon. Przed wejściem mierzona jest temperatura, należy mieć także maseczkę.

Urząd jest dezynfekowany, a pracownicy mają rękawiczki i maseczki, także ten tryb obiegu dokumentów jest taki, jak był, ale bardzo dbamy o to, żeby wszystkie osoby, które czekają nie weszły do środka na raz, bo byłoby ich tam za dużo – mówi Arkadiusz Filipowski z biura prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Centra Obsługi Mieszkańca są otwarte od poniedziałku do piątku. Codziennie dostępne są także jednostki ZUS-u. Tam również stosowany jest zaostrzony reżim sanitarny, a wyznaczona osoba pilnuje tego, ile osób wchodzi do budynku.

Klienci muszą zachowywać odstęp, jeśli stoją w kolejce do nas. Wchodzi się pojedynczo, a kolejka stoi za zewnątrz, więc do budynku wchodzą tylko klienci, którzy są aktualnie obsługiwani – dodaje Iwona Kowalska-Matis, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa dolnośląskiego.

Urzędnicy zachęcają, aby korzystać z możliwości załatwiania formalności przez internet.

Zobacz również

Już po raz 30. w Złotoryi odbyły się międzynarodowe otwarte mistrzostwa Polski w płukaniu złota. Zawody, które odbywają się zawsze w ostatnie weekendy maja przyciągają nie tylko płukaczy z całej europy, ale również turystów. 

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy