Jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mroźne dni bywają trudne nie tylko dla ludzi, ale również dla wolno żyjących zwierząt. Mimo swojej dzikiej natury czasem i one potrzebują ludzkiego wsparcia. Sprawdziliśmy, jak można pomagać zwierzętom zimą.

Zimowa pomoc dla zwierząt

Zima jest wyjątkowo trudnym czasem dla bezdomnych zwierząt. W mieście większość z nich stanowią koty. Są często przeganiane przez co nie mają łatwego życia. 

Koty są często niepożądanym elementem środowiska – mówi Honorata Kołodziejska-Karaś z Ekostraży. – Ludzie nie udostępniają im miejsc, ciepłych pomieszczeń, w których mogłyby się schronić, co jest zimą bardzo ważne dla nich

Koty wolno bytujące są często dzikimi zwierzętami nieudomowionymi przez człowieka. Mimo tego zimą potrzebują pomocy. 

Jak wrocławianie mogą pomóc zwierzętom przetrwać zimę?

– Jeżeli wiemy, że kot wolno żyjący znajduje się w naszej okolicy, to możemy takie koty jak najbardziej dokarmiać. Jeśli widzimy, że dzieje się mu krzywda, to powinniśmy go zawieżć do jednostki, która zajmie się jego zdrowiem – wyjaśnia Aleksandra Cukier z wrocławskiego schroniska. 

W przypadku kotów wolno żyjących istotna jest również ich kastracja i sterylizacja. Pozwala ograniczyć rozmnażanie się stada i zapobiega ich niepotrzebnemu cierpieniu. 

Warto postawić domki obok bloków, w których koty mogłyby zamieszkać. Można zrobić je samemu z kartonu i ocieplić styropianem – twierdzi Honorata Kołodziejska-Karaś.  

Pomaganie zwierzętom nie musi być trudne. Wystarczy woda, sucha karma i otwarte okno w piwnicy. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy