Jak przebiegły święta w województwie dolnośląskim?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Święta Bożego Narodzenia już za nami. W tym czasie nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwali między innymi dolnośląscy policjanci, którzy w tym okresie przeprowadzili blisko 3 tys. interwencji i zatrzymali aż 51 kierowców, którzy pomimo licznych apeli funkcjonariuszy, wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

W ostatnim czasie, w ciągu ostatnich trzech świątecznych dni, doszło do 8 wypadków, 179 kolizji. Te wszystkie zdarzenia również obsługiwali funkcjonariusze. Niestety dwa zdarzenia to były wypadki ze skutkiem śmiertelnym, w powiecie Oleśnickim i Świdnickim – mówi podkom. Przemysław Ratajczyk, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Zatrzymano także 140 osób na gorącym uczynku, a do policyjnego aresztu trafiło 61 osób poszukiwanych.

Kolejny weekend i tutaj będziemy witać Nowy Rok. Zabawy sylwestrowe, czas szczególny, wytężonej pracy dla policjantów. Zawsze zwracamy się z apelem. Pamiętajmy, że za kierownicę wsiadamy bezwzględnie trzeźwi. Jeśli ktoś po zabawie sylwestrowej nie będzie pewny swojego stanu trzeźwości, to należy go sprawdzić. Można to zrobić na każdej jednostce policji. Tak że wybieramy tą najbliższą dla naszego miejsca przebywania i sprawdzamy stan trzeźwości, jeśli jest 0‰, no to wtedy na spokojnie możemy ruszać w drogę. Więc gorący apel o to, aby wsiadać za kierownicę trzeźwym i wypoczętym – mówi podkom. Przemysław Ratajczyk, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

A na Sylwestra wrocławianie mają różne plany.

Na spokojnie, idziemy na domówkę. 

Rozległe, tak. Raczej nie ruszę się z domu. 

A jakieś plany na Nowy Rok już są?

Na raz jeszcze nie. 

To oby były. 

Niektórym jednak brakuje śniegu i mrozu.

Mogłoby być zimniej, mógłby być śnieg, a się ociepliło teraz. 

No śnieg byłby fajny. 

-Czego byście sobie życzyły na ten nadchodzący rok? 

-Zdać maturę, zdać maturę. 

-A innym?

-A innym… no chyba też zdania matury.

-Myślę, że więcej pozytywnego myślenia. No i z taką fajną energią rozpoczęcia Nowego Roku. 

-A innym?

-A innym… szczęścia i też pozytywnej energii. Dużo, dużo. 

Zmiany gdzieś tam nas dogoniły na jesieni. W tej chwili trzeba tylko trzymać kciuki, żeby kierunek był zgodny z zamierzeniami. No i miejmy dużo nadziei na to, że to, co nas spotka w przyszłym roku i następnych, da się przeżyć. 

Czyli Nowy Rok będzie po prostu kierunkowany nadzieją?

 Zawsze. Zawsze do przodu – mówią wrocławianie i turyści.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy