Jak przygotować rower na wiosnę?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Choć według kalendarza wrocławianie powinni zmagać się ze śnieżnymi zaspami, to za oknem widać już pierwsze oznaki wiosny. A co za tym idzie warto przygotować swój rower na kolejny sezon. Jak to zrobić?

Na pewno trzeba zacząć od sprawdzenia ciśnienia w oponach. Bez napompowanych kół będziemy jeździć wolnej i możemy je uszkodzić. Do tego jest to bardzo niebezpieczne. Musimy sprawdzić stan łańcucha, czy nie pojawiła się na nim rdza. Co ważniejsze trzeba sprawdzić czy łańcuch nie jest wyciągnięty, do tego potrzebne jest specjalne urządzenie. Na końcu upewniamy się, że jest dobrze nasmarowany – mówi Dawid Jędrzejczak, mechanik rowerowy.

W przypadku rowerów górski warto dodatkowo sprawdzić zawieszenie, który w tego typu rowerach jest szczególnie ważny.

Istotnym elementem są hamulce. One odpowiadają za nasze bezpieczeństwo. Muszą być odpowiednio sprawdzone – dodaje specjalista.

Dawid Jędrzejczak swoja przygodę z rowerami zaczął jako dziecko, wtedy odkrył pasję, która już z nim pozostała. Dziś prowadzi własny mobilny serwis rowerowy.

Kiedyś się ścigałem na rowerach, dużo na nich jeździłem. Z czasem, szukając swojej drogi zawodowej, pracując w wielu firmach, w pewnym momencie trafiłem na sklep rowerowy. Tam zacząłem uczyć się tej naprawy od kuchni, w końcu doszedłem do wniosku, żeby zająć się tym na własną rękę – zdradza młody mechanik.

Prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk zapowiedział, że Wrocławski Rower Miejski zamontuje kolejny tysiąc stojaków rowerowych. Wrocławianie sami za pomocą wniosku na stronie wroclaw.pl mogą wskazać miejsce, gdzie pojawi się taki stojak.

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy