Jak skutecznie segregować śmieci? Ekosystem organizuje warsztaty dla seniorów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Robimy to coraz lepiej, ale ciągle popełniamy błędy. Mowa o segregacji śmieci, o właściwej segregacji śmieci. Czasem niektóre odpady sprawiają nam problemy i nie bardzo wiemy, do jakiego pojemnika je wrzucić. Dlatego Ekosystem cały czas uczy i edukuje. Do tej pory uczył najmłodszych, a teraz czas dla seniorów.

Na co dzień wcale nie jest łatwo. Styropian – wyrzucamy do plastiku czy zmieszanych? Puszki z farbą – gdzie powinny trafić? Pytań i wątpliwości jest sporo. 

  • Czasem się zastanawiamy co, gdzie wrzucić. Jednak edukacja i jeszcze raz edukacja – mówi Beata z Wrocławia.  

Dlatego Ekosystem rozpoczyna program bezpłatnych warsztatów. 

  • To cykl 15 warsztatów realizowanych we współpracy z WCRS w porozumieniu z klubami seniora  i Uniwersytetem Trzeciego Wieku – mówi Michał Sałkowski, rzecznik Ekosystem Wrocław. 

Warsztaty będą podzielona na dwa bloki tematyczne. Pierwszy poświęcony segregacji w domu – co i gdzie wyrzucać, ale nie tylko. W nowym roku pojawią się nowe propozycje dla mieszkańców. 

  • Jedną z takich nowych akcji Ekosystemu jest porozumienie z firmą wywożącą odpady i dzięki temu możecie państwo za darmo zamówić odbiór wielkogabarytowych elektroodopadów spod własnego domu. To lodówki, pralki, telewizory – mówi Michał Sałkowski, rzecznik Ekosystem Wrocław. 

Taki odbiór można zamówić na stronie www.elektrycznesmieci.pl i w ciągu trzech dni roboczych ten sprzęt – maksymalnie 5  sztuk – będzie odebrany. 

Druga część warsztatów będzie dotyczyć kompostowaniu zielonych odpadów. 

  • Będziemy te warsztaty realizować w kompostowni na Praczach, gdzie co roku z 6 tys. ton odpadów zielonych, produkujemy 3 tys. ton kompostu – mówi Michał Sałkowski, rzecznik Ekosystem Wrocław. 

 Edukacja jest bardzo ważna, ale już teraz widać, że wrocławianie wiedzą, gdzie i co wyrzucać. W PSZOK przy ul. Michalczyka od rana wielu chętnych. 

 – Wielu korzysta, bo to jest wygodne, nie zawsze jest możliwość postawienia kontenera pod mieszkaniem. Tu lepiej tu niż do lasu? Nie, to nie wchodzi w rachubę. Wywóz do lasu to skandal – mówi Bartosz z Wrocławia. 

  • Nie, to ludzie bez mózgu. Potem idzie się do lasu, na grzyby, a tam wysypiska. A przecież tu można przyjechać i normalnie to zutylizować – mówią mieszkańcy Wrocławia. 

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy