Jak wygląda dezynfekcja koszy na śmieci we Wrocławiu?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Takich koszy jak ten są we Wrocławiu tysiące, są one regularnie opróżniane oraz dezynfekowane dla bezpieczeństwa mieszkańców. Dzisiaj pokażemy państwu jak wygląda ten proces.

Po raz kolejny Ekosystem Wrocław dba o czystość koszy w naszym mieście, sprawa mogłaby się wydawać na pozór błaha, jest jednak bardzo ważnym elementem w utrzymaniu czystości w przestrzeni miejskiej.

Nasi wykonawcy obsługują we Wrocławiu ponad siedem tysięcy sto koszy ulicznych. To są najczęściej te charakterystyczne szare kosze typu „foka”, czyli to są takie kosze z dwoma otworami. One odkażane i myte są raz na dwa tygodnie. Znajdujemy się jeszcze w okresie pandemii koronawirusa, więc dbamy w ten sposób o zdrowie wszystkich mieszkańców. Oczywiście apelujemy, żeby do tych koszy wyrzucać rzeczy, a nie żeby z nich te rzeczy wyciągać, ale często mieszkańcy po prostu przy takim zwykłym kontakcie z tymi koszami są bezpieczniejsi – mówi Paweł Szot z Ekosystemu Wrocław.

Każdy mieszkaniec Wrocławia w przypadku zauważenia przepełnionego lub zniszczonego kosza ma prawo zgłosić to Ekosystemowi. Wystarczy wejść na stronę kontakt.ekosystem.wroc.pl, a tam kliknąć w formularz i wpisać gdzie ten kosz się znajduje.

My każdy taki wniosek rozpatrujemy, sprawdzamy czy w danym miejscu ten kosz można zamontować, czy jest na to miejsce, czy chodnik jest wystarczająco szeroki, czy podłoże na to pozwala. I jeżeli rzeczywiście zajdzie taka potrzeba, w okolicy nie ma żadnego kosza takiego ulicznego, to wtedy my ten kosz montujemy – dodaje Paweł Szot.

Zobacz również

„Wrocław nie jest jeszcze miastem zawiązanymi na kokardkę, ale już udało nam się bardzo dużo zrobić” – mówił Jacek Sutryk podczas swojej wyborczej konwencji. Wyliczał projekty, które zostały zrealizowane w minionej kadencji. Podkreślał także, że dalej chce tworzyć Wrocław blisko jego mieszkańców.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy