Jak wyglądają biura elastyczne we Wrocławiu?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jak to zwykle bywa większość z nas spędza swój czas w pracy. Dlatego takie ważne jest, aby przestrzeń, w której znajdujemy się mniej więcej 8 godzin dziennie była wygodna i dostosowana do naszych potrzeb. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się tak zwane komfortowe przestrzenie biurowe, gdzie wszystko jest dostosowane do potrzeb pracownika. We Wrocławiu takich miejsc pojawia się coraz więcej i właśnie odwiedziliśmy jedno z nich.

Aromatyczna kawa w nieograniczonej ilości, relaks na przerwie w wygodnym fotelu albo na tarasie – to są między innymi zalety nowej elastycznej przestrzeni biurowej, która pojawiła się na mapie Wrocławia. Najemcy takiego biura mają między innymi do swojej dyspozycji dwie kuchnie z nielimitowanymi napojami, recepcje z obsługą, sale konferencyjne, a nawet tak zwane kabiny akustyczne do pracy na siedząco lub na stojąco.

Otworzyliśmy rzeczywiście naszą trzecią lokalizację we Wrocławiu. W sumie w tej naszej lokalizacji West 4 Business oferujemy 390 stanowisk pracy. Całą powierzchnie mamy podzieloną na bardzo różnej wielkości biura, począwszy od takich biur 2-3 osobowych po duże open space’y dla 30 czy nawet 40 osób. Też mamy takie skrzydło, które możemy wydzielić dla osobnej firmy na 70 kilka stanowisk pracy. Dla każdego coś miłego, zarówno dla małych firm, pojedynczych osób po duże organizacje – mówi Magdalena Śnieżek, Dyrektor Regionu Południowego CitySpace.

Takie przestrzenie biurowe cieszą się coraz większą popularnością głównie ze względu na zmianę potrzeb pracowników. Jak zaznaczają eksperci od poczucia dobrostanu pracownika zależy dużo, jak nie wszystko.

Zacznę od tego czym właściwie jest wellbeing. To jest dobrostan, stan w którym czujemy się dobrze i takie właśnie miejsca pracy, w których czujemy się dobrze, które działają na nas pozytywnie i dają nam pozytywną energię do działania to właśnie są takie wellbeingowe miejsca pracy. Biuro spełnia wiele różnych funkcji, nie tylko jest miejscem, do którego przychodzimy pracować, ale też może wspierać budowanie relacji – mówi Agnieszka Czerkawska, współzałożycielka Wellbeing Instytute.

Jest ewidentny trend wzrostowy tych biur i to nie tylko we Wrocławiu, ale w całej Polsce. We Wrocławiu jest on za to bardzo intensywny. W tej chwili mamy we Wrocławiu około 25 tys. mkw. biur tego typu, co przekłada się na mniej więcej 3 tys. stanowisk, bo trzeba pamiętać o tym, że te biura wynajmujemy na stanowiska, a nie na metry kwadratowe. Cały czas ten rynek rośnie, w tym roku chociażby jeszcze otworzą się biura na około 5 tys. mkw. Więc pod koniec roku będziemy mieli już 30 tys. mkw. – mówi Katarzyna Krokosińska, dyrektor biura JLL we Wrocławiu.

Wynajem takiego biura elastycznego we Wrocławiu ułatwia aplikacja CitySpace, gdzie możemy wybrać najbardziej wygodną dla nas lokalizację. Jak zaznaczają eksperci, popyt na tego typu biura w przyszłości będzie wzrastał.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy