Jak wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny we Wrocławiu?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Sprzęt rehabilitacyjny, to teraz nie problem. Na terenie Wrocławia i w internecie działają wypożyczalnie takich urządzeń, które poniekąd udostępniają go za darmo.

Jedna z takich wypożyczalni działa właśnie przy wrocławskiej Caritas.

Mamy tego sprzętu dosyć sporo. Ogromna część jest już w użytku, przede wszystkim łóżka dla osób obłożnie chorych, łóżka, które są regulowane, łóżka pielęgnacyjne. Tych łóżek jest dobrych kilkaset w ruchu. Do tego taki sprzęt który może być potrzebny teraz, czyli na przykład koncentratory tlenu. Na początku roku wzbogaciliśmy naszą wypożyczalnie o kolejne 25 bardzo dobrych koncentratorów. To jest fajne urządzenie, dlatego że ono jest bardzo bezpieczne, nie ma butli z tlenem, tylko pobiera tlen atmosferyczny i podaje go pacjentowi – mówi Paweł Trawka, rzecznik wrocławskiej Caritas.

Na stanie między innymi są wózki inwalidzkie, chodziki, a także kule. Wypożyczalnia jest bezpłatna, ale w niektórych przypadkach jest potrzebne zalecenie lekarskie. 

To wszystko jest i można to wypożyczyć za darmo. Oczywiście pobierana jest kaucja, która jest zwrotna. Wypożyczyć można we wrocławskiej Caritas na ul. Katedralnej 7 – wyjaśnia Paweł Trawka.

Jak podkreśla Paweł Trawka ze sprzętu korzysta wiele osób. W jaki sposób można skorzystać z takiej wypożyczalni?

Wystarczy do nas zadzwonić, dopytać się co jest na stanie. Numery telefonu są na naszej stronie internetowej. We wtorki oraz czwartki można osobiście porozmawiać z siostrą, uzgodnić, podpisać umowę i wypożyczyć ten sprzęt tak, żeby rzeczywiście służył chorym osobom – dodaje Paweł Trawka, rzecznik wrocławskiej Caritas.

Taka wypożyczalnia działa również w Internecie. Prowadzi ją fundacja Eco Textil. 

Wypełniając krótki formularz,  na stronie internetowej, można sobie taki sprzęt zamówić i kurier dostarczy go bezpośrednio do domu osoby, która go potrzebuje. Skorzystało z niej już ponad 1300 osób, więc mamy zapotrzebowanie i chętnych jest bardzo dużo. Także mimo tego, że mamy pandemię, to osoby potrzebujące nadal są i wydaje się, że tego sprzętu potrzebują dużo bardziej niż wcześniej – mówi Monika Lipnicka, fundacja Eco Textil.