Jak zadbać o skórę zimą?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Okres jesienno-zimowy, a co za tym idzie okres grzewczy to trudny czas dla naszej skóry. Niska wilgotność powietrza powoduje przesuszanie się skóry, nawet tej tłustej. Aby temu zapobiec, szczególną uwagę należy zwrócić właśnie na nawilżenie. Ważne jest, żeby działać wieloetapowo: zadbać o odpowiednią ilość wody dostarczanej do organizmu, a także pamiętać o filtrach ochronnych.

Promienie UV, mimo tego że nie mamy teraz takich odczuć termicznych, wpływają destrukcyjnie na naszą skórę. Pamiętamy również, że wychodząc na mroźne powietrze, należy stosować preparaty, które zawierają związki działające okluzyjnie, to znaczy, które zatrzymają tę wodę w naszym naskórku. Są to na przykład różnego rodzaju woski lub taka klasyczna wazelina, która działa okluzyjnie i zatrzymuję tę wodę w naskórku – mówi Katarzyna Ferenc – kosmetolog, podolog Beauty Stylist.

O skórę i ciało warto zadbać szczególnie przed świętami i co ważne, można to zrobić, nie wychodząc z domu. Domowe SPA może być prostsze niż się wydaje.

– Myślę, że w tym okresie bardzo brakuje nam słońca. Kiedy mamy taki niski poziom, możemy zapewnić sobie odrobinę odpoczynku i zrelaksować się, dodając do kąpieli litr mleka i trochę oliwy. Do tego można zapalić świeczki, żeby poczuć się lepiej i dopieścić swoją skórę – wyjaśnia Katarzyna Ferenc – kosmetolog, podolog Beauty Stylist.

Jednym ze sposób na relaks może być naturalna odżywcza maseczka, która odbuduje płaszcz lipodowy, czyli zewnętrzną warstwę naskórka. To ona zapobiega mimowolnej utracie wody. Jak wykonać taką maseczkę ze składników, które mamy w domu?

– Mieszamy żółtka jaja z olejem z pestek z winogron lub z oliwą z oliwek w stosunku 2:1, to znaczy więcej powinno być żółtek jajek, które zawierają cholesterol i kwasy tłuszczowe Omega 6. Taka mieszanka dobrze wpływa na odbudowę naszego naturalnego płaszcza lipidowego. Te kwasy tłuszczowe, cholesterol i ceramidy są składnikami tego płaszcza lipidowego – dodaje Katarzyna Ferenc – kosmetolog, podolog Beauty Stylist.

Seniorzy często borykają się także z odciskami. Te zdecydowanie lepiej usuwać podczas wizyty u kosmetologa, a nie za pomocą maści, ponieważ te mogą powodować stany zapalne.

– Wszystkie preparaty, które można kupić w aptece i działają na te odciski, posiadają wysokie stężenie kwasu salicylowego zmieszanego z kwasem mlekowym. To są wysokie stężenia, więc nie jesteśmy w stanie zadziałać tylko na ten odcisk. On jest uciążliwy, boli, ale nie jesteśmy w stanie go w ten sposób wyeliminować. Bardzo często przychodzą do mnie seniorzy, którzy doprowadzają do poparzenia tej skóry – podkreśla Katarzyna Ferenc – kosmetolog, podolog Beauty Stylist.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy