Jak załatwić sprawy w Starostwie?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Starostwo Powiatu Wrocławskiego powoli wraca do stacjonarnego funkcjonowania, ale sprawy można załatwić na kilka sposobów

Przed wejściem do urzędu znajdują się urny, w których mieszkańcy mogą pozostawić dokumenty bez konieczności wchodzenia dalej. Natomiast w przypadku bardzo pilnych spraw można zadzwonić do urzędników i umówić się na indywidualne spotkanie.

Dzisiaj słyszę dość dużo dyskusji, nie tylko u nas, ale i w całym kraju, że ta pandemia pokazała, że można pracować zdalnie i szybciej pewne sprawy załatwiać. My od początku pracujemy tak, że można do nas dokumenty wysyłać pocztą, kurierem lub mailowo – mówi Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Dostępny jest również Wydział Komunikacji. Przed wejściem utworzone zostały trzy kolejki, w których klienci ustawiają się w zależności od rodzaju sprawy. Mieszkańcy poszczególnych gmin w wybrane dni mają także możliwość złożenia wniosków w mobilnym punkcie w swojej gminie.

Statystyki dla Wydziału Komunikacji są bardzo dobre, bo na przykład w ubiegły poniedziałek mobilny punkt, który był w dwóch gminach załatwił sprawy około stu interesantów. W naszej siedzibie zostało przyjętych 120-130 interesantów, więc łącznie przyjęliśmy około 230 osób – dodaje Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Zarząd Starostwa Powiatowego rozważa utworzenie takich punktów na stałe w 4 gminach. Na razie wciąż prowadzone są rozmowy. Od poniedziałku 25 maja otwarte mają być za to zamiejscowe poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

Tam będzie można się umówić telefonicznie i po każdej takiej wizycie będziemy ten gabinet dezynfekować. Będziemy chcieli też pracować w soboty, żeby przyjąć jak największą liczbę dzieci i nadrobić ten stracony czas – wyjaśnia Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Starostwo Powiatu Wrocławskiego najprawdopodobniej wróci do normalnego funkcjonowania od 10 czerwca.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy