Jaki będzie biznes przyszłości?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Cyberbezpieczeństwo, transformacja energetyczna i cyfrowa, zmiany w zarządzaniu, czy kwestia optymalizacji procesów biznesowych to tylko niektóre problemów, z jakimi nowoczesne przedsiębiorstwa będą się mierzyć. O tym rozmawiano podczas czwartego Kongresu Firm Rodzinnych.

To jest po prostu brak świadomość. To nie chodzi o to, że nie ma narzędzi. My po prostu, jako Polacy nie mamy świadomości, że ta część danych – dane cyfrowe, jest narażona na konkretne niebezpieczeństwa – mówi Wiktor Zgodziński, CEO zgoda.net.

Cyberbezpieczeństwo to coraz istotniejszy element działalności firm. Nieważne czy małych firm rodzinnych czy dużych korporacji, dane muszą być zabezpieczone.

Nas to nie dotyczy, mamy dane w języku polskim – kto to zrozumie? Mam antywirusa albo kopię danych – to jest tylko brak świadomości. Pandemia zmusiła nas do zmiany sposobu pracy. Zabraliśmy komputery z biura do domów, to nie rozwiązuje problemu. Dane, które mieliśmy chronione w sieciach firmowych na komputerach stacjonarnych zostały przegrane na laptopy, które są przez nas używane, ale także przez nasze dzieci – dodaje Wiktor Zgodziński, CEO zgoda.net.

Robotyzacja to też coraz bardziej popularne zjawisko w wielu przedsiębiorstwach. Specjaliści podkreślają, że żaden robot nie działa bez człowieka. Najpierw trzeba go stworzyć, a potem monitorować. 

Pod opiekę robotów oddajemy głównie procesy, których pracownicy nie lubią. Młodzi pracownicy mają też inne wymagania, potrzeby, są też ambitni. Chcą robić rzeczy ciekawe. Samo wprowadzanie robotyzacji – tworzenie takiego robota, a potem oddanie mu tego, czego ja nie chcę robić, a ja wtedy jak pracownik skupiam się na analizie i kontroli – jest zdecydowanie lepsze – dodaje Jolanta Durasiewicz, prezes zarządu Impel Business Solutions.

Pandemia dla wielu firm okazała się testem na odnalezienie się w nowej, nieznanej rzeczywistości.

– Robotyzacja tylko wspiera nas w realizacji zadań, otwiera, zabezpiecza przed tym co nieznane. Przykładem jest pandemia, która przyszła niespodziewanie. Firmy, które wiele lat temu wprowadziły robotyzację, dobrze sobie poradziły z trudną, nieprzewidywalną sytuacją – podsumowuje Jolanta Durasiewicz, prezes zarządu Impel Business Solutions.

Zobacz również

Inauguracja nowego roku akademickiego 2023-2024 w Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków w Wrocławiu tym razem odbyła się 25 września, w murach auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest to święto studentów i wykładowców, ale też szczególny moment dla tych wszystkich osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze studiami.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy