Jakie śmieci przywieźć do PSZOK-a?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Co zrobić ze zużytymi meblami, przeterminowanymi lekami, czy zepsutymi zabawkami? We Wrocławiu można je przywieźć do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

– PSZOK jest punktem, do którego mieszkańcy bezpłatnie mogą przywozić odpady komunalne. Nie ma ograniczonej listy, jest ona bardzo długa. Jedynym wyjątkiem jest gruz i zieleń. Ograniczamy to, aby inni mieszkańcy też mogli skorzystać. Można przywozić odpady wielkogabarytowe, rowery, elektronikę, odzież, tekstylia, buty – w skrócie rzeczy, które się nie nadają do przekazania innym osobom. Różnorakie przeterminowane leki, zabawki, meble plastikowe, na które mamy osobny pojemnik przy nieruchomości. Nie starajmy się wrzucić tego krzesełka do tego pojemnika – mówi Dorota Witkowska z Ekosystemu.

Leki i drobny sprzęt elektroniczny możemy oddawać także do SZOP-ów, które pojawiają się regularnie na terenie całego Wrocławia. Jakie wymogi muszą spełniać śmieci trafiające do PSZOK-a?

Wachlarz jest bardzo szeroki, jedynym wymogiem jest to, że musi być to posegregowane. Nasi pracownicy nie będą segregować tego, co jest w worku razem zmieszane. Muszą to być odpady pochodzące z nieruchomości zamieszkałych, czyli nie od przedsiębiorców, oraz muszą one być z terenu Wrocławia. Muszą spełniać wymogi wskazane na naszej stronie. Nie przyjmujemy na przykład azbestu, papy. Generalnie przyjmujemy domowe odpady, które są typowo w domu mieszkaniu. Zachęcamy do korzystania z PSZOK-ów – a są one dwa: Kazimierza Michalczyka 9 (czynny od poniedziałku do soboty), oraz na Janowskiej 51 (również czynny od poniedziałku do soboty) – mówi Dorota Witkowska z Ekosystemu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy