Jakość powietrza zostanie zmierzona

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Gminie Siechnice zostały zainstalowane nowe stacje monitoringu jakości powietrza atmosferycznego. Dzięki nim mieszkańcy będą mogli osobiście czuwać nad czystością powietrza.

Dzięki wsparciu finansowemu Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A. w Gminie Siechnice zostanie zainstalowanych 16 nowych stacji monitoringu jakości powietrza. 

Stacje beda zamontowane m.in. na terenie placówek oświatowych. Konfiguracja sprzętowo-programowa stacji na terenie szkół ma w przyszłości również umożliwić uruchomienie programu edukacyjnego z zakresu ekologii dla wychowanków i uczniów placówek. Dodatkowo stacje monitoringu jakości powietrza zostaną zainstalowane przy oczyszczalni ścieków w Siechnicach, na terenie Dworca PKP Siechnice oraz na budynku elektrociepłowni „Czechnica”. 

Ze względu na zlokalizowanie na terenie Gminy Siechnice wielu przedsiębiorstw, dwie z tych stacji będą również wyposażone w pomiary gazów, a jedna będzie dodatkowo miała czujnik hałasu — tłumaczy Jacek Gierczak, Kierownik Wydziału Środowiska, Zieleni i Gospodarki Wodnej Urzędu Miejskiego w Siechnicach.

Po instalacji i uruchomieniu systemu pomiarowego w nowych stacjach monitoringu jakości powietrza, dane będą udostępniane odbiorcom za pomocą stron internetowych i darmowej aplikacji. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli sami kontrolować jakość powietrza w mieście. 

W ramach dbania o środowisko Kogeneracja S.A. oraz Gmina Siechnice będzie również współpracowała przy planowaniu budowy nowej elektrociepłowni na terenie miasta.

Planowana jest wymiana obecnej jednostki węglowej na gazową. To spowoduje poprawę jakości powietrza — dodaje Mariusz Michałek, Prezes Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A.

Nowe stacje jak i budowa elektrociepłowni spowodują, że mieszkańcy gminy będą mogli cieszyć się czystym powietrzem i kontrolować jego stan na bieżąco.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy