Jarmark na wynos!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Słynny bożonarodzeniowy jarmark we Wrocławiu został w tym roku odwołany. Jednak właściciele lokalów gastronomicznych ze Świętego Antoniego i Włodkowica postanowili zorganizować własny jarmark — oczywiście w wersji na wynos.

Wszyscy mamy swoje kłopoty, każdy ma swoje indywidualne, biznesowe — więc chcieliśmy zróbić coś razem. Kolejna myśl, która tej całej inicjatywie przyświecała to główna filozofia frytek, czyli każdy dzień człowieka, który do nas zajrzy, jeśli jest szary i nieprzyjemny – to ma stać się lepszy, dzięki porcji frytek. I tak samo jest w jarmarku. Jeśli jest tak ponuro jak było w listopadzie, to zróbmy coś, żeby grudzień był lepszy — mówi Marcelina Magiera.

Jarmark bożonarodzeniowy to wspólny projekt 16 restauracji. W dwa grudniowe weekendy, w godz. 12-20, na odwiedzających czekają specjalne świąteczne potrawy. Nie zabraknie również rozgrzewających herbat, grzanych win i czekolad.

Każda z restauracji ma swoje specjały. Myślę, za warto przejść się, zobaczyć, bo są różne grzane wina, czy inne specjały — czasami bardzo smaczne, fikuśne rzeczy – mówi Rozalia Bielawska

– Jedzonko jarmarkowe jest dostępne cały czas. To nie jest tak, że go nie ma od poniedziałku do piątku. Ale wystawcy, czyli twórcy są ukryci w lokalach — a to jest bardzo śmieszne, bo wchodzimy na ulicę, na której trwa jarmark, a tak naprawdę nie widzimy tego jarmarku. Nie możemy wejść na ulicę z wiadomych względów — choć mam nadzieję, że za rok to się uda, bo taki jest nasz cel — mówi Marcelina Magiera.

Na gości oprócz wspomnianych specjałów czekać będą świąteczne propozycje na prezenty dla najbliższych. Na te kilka dni witryny lokali gastronomicznych staną się wystawami rękodzieła i sztuki.

– Mamy różne świąteczne akcenty typu, my mamy tutaj takie ręcznie robione ozdoby, ale są też inne rzeczy – trzeba się przejść po ulicy Antoniego i popatrzeć — mówiła Rozalia Bielawska.

A trzeba przyznać, że jest z czego wybierać. Ceny dań nie są szczególnie wysokie, a pozwalają cieszyć się smakiem i zapachem świąt.

Oczywiście, zapraszamy wszystkich, zapraszam w imieniu każdego z naszej szesnastki. U każdego jest smacznie – nie będę przedstawiała swoich faworytów, bo potem ktoś się na mnie obrazi – mówiła Marcelina Magiera.

Kolejny jarmark odbędzie się w następny weekend – 19 i 20 grudnia.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy