„Jazda na Śląsk”: zawodnicy Śląska Wrocław zapraszają na mecz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Już po raz drugi na ulicę Wrocławia wyjechał tramwaj, w którym można było spotkać zawodników i kibiców WKS-u Śląsk Wrocław. To wszystko za sprawą akcji „Jazda na Śląsk”. Jak mówią organizatorzy, głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest to, aby promować komunikację miejską pod kątem dojazdu na sportowe wydarzenia oraz jest to także okazja do tego, aby piłkarze i piłkarki mogli wyjść do mieszkańców z zaproszeniami na nadchodzący mecz.

-Spotkanie będzie meczem na szczycie PKO Ekstraklasy. W tym momencie Śląsk jest trzeci w tabeli, Jagiellonia Białystok jest pierwsza, więc gramy o fotel lidera już w niedzielę o 12.30. Poprzednia taka akcja spowodowała m.in. to, że na trybunach Tarczyński Arena było ponad 20 tys. kibiców. W związku z tym, liczymy na to, że i ta akcja do tego przysłuży się – mówi Michał Sałkowski, z-ca dyrektora ds. marketingu. WKS Śląsk Wrocław. 

Jestem zadowolony, cieszę się, że mogę w tym uczestniczyć. Wygraliśmy, mamy dobrą passę, trzy zwycięstwa z rzędu. Więc chcemy to powstrzymać i liczymy na jak najwięcej kibiców na trybunach, żeby nam pomogli – mówi Szymon Lewkot, piłkarz, WKS Śląsk Wrocław. 

Taka akcja była już jakiś czas temu. Również poruszaliśmy się tramwajem i zapraszaliśmy ludzi na nasz mecz. Jak najbardziej, cieszę się zawsze, gdy jest dużo kibiców, gdzie ludzie chcą sobie robić z nami zdjęcia, bo to jest naprawdę bardzo przyjemnePatryk Szwedzki, piłkarz, WKS Śląsk Wrocław. 

A chętnych, żeby przyjść na spotkanie z zawodnikami WKS-u Śląsk Wrocław, nie brakowało.

Ogólnie mieszkam od 10 lat we Wrocławiu, ale tak stricte kibicuję od 8 lat. Tutaj przyszedłem z moją siostrzenicą Michaliną i z moim siostrzeńcem Miłoszem. Jesteśmy tutaj po raz pierwszy na takim wydarzeniu i chcemy zobaczyć, jak funkcjonują piłkarze oraz jak też po prostu wyglądają, a nie tak stricte z telewizji – mówi Patryk, kibic z Wrocławia. 

Nie skupiamy się tylko na pierwszej drużynie męskiej. Skupiamy się także na pierwszej drużynie żeńskiej, która już w sobotę na Kłokoczycach w meczu, w samo południe, podejmie Pogoń Szczecin. Piłkarze i piłkarki ramię w ramię są z kibicami, rozdają autografy i jesteśmy coraz bliżej ludzi – mówi Michał Sałkowski, z-ca dyrektora ds. marketingu WKS Śląsk Wrocław. 

Chcemy zachęcać ludzi i  gdzieś tam pokazywać im naszą piłkę męską, damską i liczymy na to, że tych ludzi będzie coraz więcej – mówi Aleksandra Dudziak, piłkarka, WKS Śląsk Wrocław. 

Jest to nasza wspólna akcja: MPK Wrocław oraz Śląska Wrocław. Po raz drugi spotykamy się po to, aby piłkarze i piłkarki Śląska Wrocław w środku naszych pojazdów dzisiaj rozdawali bilety na najbliższy mecz, jakim jest mecz o fotel lidera z Jagiellonią Białystok. Ostatnio, dzięki między innymi tej akcji, frekwencja na stadionie była bardzo duża, tak że liczymy, że tym razem też tak będzie. Biorąc pod uwagę frekwencję w samym pojeździe, możemy być tego pewni – mówi Witold Woźny, prezes MPK Wrocław. 

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy