„Jazz nad Odrą” po raz 58. we Wrocławiu. Tym razem we wrześniu w Capitolu i Vertigo

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
To absolutnie wrocławskie wydarzenie. Pierwsze koncerty odbyły się w 1964 roku. W tym roku po raz 58. odbędzie się "Jazz nad Odrą". Tym razem we wrześniu i w dwóch miejscach - w klubie muzycznym Vertigo i w Capitolu. To nie tylko niezwykłe koncerty, ale także konkurs.

Konkurs na indywidualność jazzową to taki konkurs, który pozwala młodym artystom, którzy startują w tym konkursie, którzy dostaną się do finału i wygrają go daje możliwość wystąpić nie tylko tu, na scenie wrocławskiej, nie tylko podczas festiwalu czy na scenach jazzowych. Ten konkurs jest na tyle prestiżowy, że otwiera drogę do scen polskich jazzowych i międzynarodowych – mówi Olga Nowakowska, dyrektorka Strefy Kultury Wrocław. 

„Jazz nad Odrą” należy do podstawowych marek kulturalnych Wrocławia. Należy do priorytetowych zadań miasta w zakresie kultury – mówi Jerzy Pietraszek, dyrektor Wydziału Kultury UM we Wrocławiu. 

W świecie, w którym jest konsumpcyjna komercjalizacja każdej dziedziny życia, niestety sztuki też – pilnujemy poziomu artystycznego. Różnorodna muzyka, żeby była najwyższej próby, jeśli chodzi o artystyczny poziom, to jest podstawowa rzecz. Żeby ktoś, kto kupi bilet i pójdzie na koncert, bez względu na to jak przeżyje muzykę, która doleci do niego ze sceny – mógł być przekonany w 100%, że ktoś inny zadbał o niego i nikt go nie robi w konia i tak ta wartość jest. Będzie Marek Kądziela, Artur Dutkiewicz, Michał Barański, Tomasz Pruchnicki, N.Wilkins – saksofonista altowy, który na współczesnej scenie pod koniec lat 80-tych zajmował takie miejsce jak Kenny Garrett – mówi Piotr Wojtasik, dyrektor artystyczny „Jazzu nad Odrą”.

Kawał czasu i mamy też bardzo smutną wiadomość. Kilka tygodni temu odszedł od nas współtwórca tego festiwalu Wojtek Siwek. Wszyscy jako środowisko kochające jazz musimy Wojtka uhonorować i godnie upamiętnić – mówi Jerzy Pietraszek, dyrektor Wydziału Kultury UM we Wrocławiu. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy