Jazzowy krasnal pod Impartem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jazz nad Odrą to najbardziej prestiżowy i najstarszy festiwal jazzowy w Polsce. Właśnie z tej okazji przed Impartem stanął krasnal podobny do dyrektora artystycznego festiwalu - Leszka Możdżera.

Tak się złożyło, że nie było tu wcześniej jazzowego krasnala, więc pomyśleliśmy, że warto, aby tu przed Impartem, gdzie ten jazz często rozbrzmiewa, miał swoje miejsce – mówi Krzysztof Maj, dyrektor Strefy Kultury Wrocław.

Pierwszy raz widziałem tego krasnala przed chwilą. Muszę powiedzieć, że Beata Zwolańska-Hołod wykonała świetną robotę. Doskonałe odwzorowanie wnętrza fortepianu i klawiszy. Mam nadzieję, że ten krasnoludek będzie cieszył bywalców Impartu oraz będzie symbolem uzdrawiającej człowieka muzyki i sztuki – mówi Leszek Możdżer, dyrektor artystyczny Jazzu nad Odrą.

Cieszymy się, że po tym pandemicznym okresie festiwal wraca do formuły, jaką pamiętamy sprzed kilku lat. Mamy sześć dni festiwalu, trzy sceny, na których grają muzycy. Przypomnę, to są Teatr Polski we Wrocławiu, scena w podwórku Impartu, plac przed Impartem, gdzie będą koncerty plenerowe w weekend oraz Impart Cafe, gdzie odbywają się jam session – dodaje Krzysztof Maj.

W tym roku było bardzo trudno skompletować repertuar, ponieważ sytuacja była bardzo niepewna, artyści ciągle zmieniali plany, globalna polityka sanitarna również ciągle się zmieniała, nie wiadomo było, jakie będziemy mieli możliwości organizacyjne, ale ostatecznie udało się dopiąć program. Wszystko się zmienia, my się zmieniamy, ale interesuje nas wszystkich dobra muzyka i jej terapeutyczna wartość – dodaje Leszek Możdżer.

Takiej terapeutycznej wartości będzie można się doszukiwać podczas koncertu Orkiestry Festiwalowej, w której zagra sam Leszek Możdżer.

Piotr Wojtasik presents”, czyli Piotr Wojtasik przedstawia. Dla mnie „presents” to są prezenty, czyli prezenty Piotra Wojtasika. To w moim odczuciu grupa przyjaciół, ludzi, z którymi chce grać. To jest takie hipisowskie, charyzmatyczne granie, w swoim rodzaju mistyczny rozgardiasz, który będzie panował na scenie jest czymś bardzo uroczym i ja bardzo lubię takie koncerty – podkreśla Leszek Możdżer, dyrektor artystyczny Jazzu nad Odrą.

Festiwal Jazz nad Odrą rozpoczął się 15 i potrwa do 19 września.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy