Jedność żołnierzy. Pomoc dla pani Krystyny!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wielka pomoc dla mieszkanki z Popowic. Seniorka przebywała długi czas w szpitalu, była samotna, ale pomogli jej sąsiedzi, którzy zadzwonili po żołnierzy 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wojskowi stanęli na wysokości zadania!

– Przywieźliśmy pani bardzo fajny nowy materac z wypełnieniem kokosowym, łóżko i kuchenkę, która zastąpi starą, która się spaliła podczas pożaru – mówi chor. Lesław Śmiłowski, 16. Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej.

Żołnierze zorganizowali pieniądze i podarowali nowy sprzęt. A to wszystko dla pani Krystyny, która nie ma już nikogo bliskiego, ale wokół siebie ma ludzi dobrej woli.

– Jestem bardzo wdzięczna, tyle wojsko dobrego robi, że brak mi słów! Jestem wzruszona, nie mogę mówić, dziękuję. Byłam miesiąc w szpitalu i było bardzo źle ze mną, cudem mnie uratowali – mówi Krystyna Szachniewicz, seniorka z Popowic.

Wszystko zaczęło się od jednego telefonu, który wykonała sąsiadka pani Krysi, także Krystyna, a telefon odebrała kapitan Renata Mycio.

– To był jeden telefon, jedno zapytanie. Z racji tego, że żołnierze są fantastycznymi osobami, są to ochotnicy, którzy działają z własnej nieprzymusowej woli, zawsze może pani na nas liczyć – podkreśla kpt. Renata Mycio, rzeczniczka 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

A po chwili dodaje…

– Nie chciałam składać obietnic bez pokrycia. Powiedziałam, że porozmawiam z żołnierzami i jeśli będzie inicjatywa, to będziemy pomagali.

Nowy podarowany sprzęt przez żołnierzy jest bardzo ważny dla seniorki i niezbędny do życia.

– Tu się wszystko rozsypuje, ten tapczanik, co ja mam, to już sprężyny w nim poszły. Przedwczoraj spadłam z łóżka, bo nie miałam siły się przesunąć na środek i się zaplątałam – dodaje Krystyna Szachniewicz, seniorka z Popowic.

W akcje zaangażowało się wielu żołnierzy 16. Dolnośląskiego Brygady Obrony Terytorialnej.

– Pani Krystyna jest świetną osobą i spędzanie z nią czasu daje dużo przyjemności, więc nie była to dla nas trudna, niechciana praca. Posprzątałyśmy, a także zrobiłyśmy pranie – mówi szer. Barbara Kulicka, 16. Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej.

Żołnierze także wkrótce wymienią okna, o których seniorka marzyła.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy