Jednostki medyczne łączą się w zakupach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dzięki utworzeniu wspólnej grupy zakupowej, przy realizacji zamówień środków ochronnych udało się zaoszczędzić 400 tys. zł. Urząd Marszałkowski zachęca do przyłączenia się do projektu.

Im więcej podmiotów będzie w grupie zakupowej, tym korzystniejsze warunki można uzyskać, czy to związane z ceną poszczególnych produktów, które grupa zakupowa kupuje, lub kwestie transportu. Nie bez znaczenia jest fakt, że można płatności rozłożyć w czasie, bo w tej chwili grupa zakupowa wynegocjowała, że termin płatności jest około 60 dni, co dla niektórych jednostek jest niezwykle ważne – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

W tym przypadku grupa zakupowa składa się z 18 podmiotów medycznych, 10 znajduje się na terenie Wrocławia. W skład projektu wchodzą m.in. Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pogotowie Ratunkowe lub Wojewódzki Szpital Specjalistyczny. Operatorem przedsięwzięcia jest Dolnośląskie Centrum Medyczne Dolmed S.A.

Po zawarciu umowy z dostawcą, Dolmed negocjuje te warunki. Odbiorca zawiera umowę bezpośrednio z dostawcą, tam wskazane są konkretne terminy odbioru, płatności i lokalizacji dostawy. Jednostka oczekują na dostawę elementów we wskazanych terminach – proces dystrybucji produktów wyjaśnia Marcin Lerner, wiceprezes zarządu DCM Dolmed S.A.

Pierwszym zamówieniem były środki ochrony indywidualnej: maseczki, rękawiczki przyłbice i kombinezony na kwotę ponad 800 tys. zł. Na zamówieniu zaoszczędzono połowę tej kwoty. Grupa zakupowa nie powstała tylko na czas pandemii. Następne etapy projektu będą realizowane.

To jest grupa, której cel jest dłuższy niż perspektywa pandemii. Wszyscy starości zostali zaproszeni do grupy zakupowej, wszyscy właściciele szpitali, tak jak mówię powiatowych, gminnych, DPS-y, zakłady opiekuńczo-lecznicze, praktycznie wszystkich zapraszamy – dodaje Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

W nadchodzących dniach przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego planują spotkać się z władzami dolnośląskich jednostek leczniczych w celu omówienia kolejnych etapów projektu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy