Jedyne takie Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu rekrutuje!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Technikum Żeglugi Śródlądowej rekrutuje. To jedyna taka szkoła we Wrocławiu, gdzie uczniowie mogą nauczyć się między innymi manewrowania i sterowania statkiem. Teraz można dołączyć do tej załogi i stać się marynarzem.

– Za nami jest statek szkolny – Westerplatte 2. Wspominając o historii powstania szkoły, warto dodać, że ten statek był statkiem szkolnym w latach poprzednich. W odniesieniu do kultywowania tradycji, jest on modernizowany. Już niebawem uczniowie naszej szkoły będą tutaj odbywać praktyki zawodowe – mówi Paweł Zapart, dyrektor Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu.

Technikum Żeglugi Śródlądowej to szkoła z ogromnymi tradycjami, która wychowała wielu kapitanów i marynarzy. W 2005 roku szkoła została zlikwidowana po ponad 50 latach. Trzy lata temu technikum zostało reaktywowane i znów edukuje.

– To jest miejsce dla ludzi z pasją. Wielu uczniów, którzy chodzą do naszej szkoły ma silne tradycje i korzenie związane z żeglugą śródlądową, za sprawą rodziców, czy dziadków. Są również osoby, które nie miały wcześniej nic wspólnego z żeglugą śródlądową. Przyszły do nas z czystej ciekawości – podkreśla Paweł Zapart, dyrektor Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu.

Jedną z takich osób jest Hania, mimo że jest jedną z ośmiu dziewczyn w szkole, to zdecydowała się na naukę, bo chciałaby w przyszłości pływać zawodowo statkiem.

– Jest nas bardzo mało, ale przynajmniej wszystkie się znamy, pomimo różnicy wieku i klas. Na szkołę zdecydowałam się dlatego, że lubię statki – mówi Hanna Herda, uczennica Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu.

Uczniowie w szkole uczą się wielu przedmiotów zawodowych.

– Uczniowie nabędą tu wiedzę z zakresu budowy oraz prowadzenia statków, zasad ruchu i przepisów żeglugowych – zaznacza Paweł Prokopczak, nauczyciel w Technikum Żeglugi Śródlądowej.

– Uczymy się przedmiotów zawodowych takich jak: nawigacja, technologia statków, informacje o nich. Uczymy się również rysunku technicznego – podkreśla Aleksander Kosecki, uczeń Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu.

Nauka odbywa się także na specjalnych symulatorach.

– Właśnie próbujemy uratować kolegę, który wpadł na mieliznę. Myślę, że nawet osoba bez doświadczenia dałaby radę działać w takim symulatorze, bo jest to dość proste – mówi Kacper Ustasiak, uczeń Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu.

Od 17 maja rusza rekrutacja do tego technikum. Edukacja w szkole jest bezpłatna, dodatkowo uczeń dostaje darmowe umundurowanie. Po ukończeniu szkoły absolwent uzyskuje zawód technika żeglugi śródlądowej.

– Zatrudnienie można znaleźć na statkach żeglugi śródlądowej. Po ukończeniu kolejnych etapów edukacji można pracować na statkach morskich, jak również można pracować na jednostkach sektora związanego z pływaniem – mówi Paweł Prokopczak, nauczyciel w Technikum Żeglugi Śródlądowej.

– Absolwent będzie miał możliwość kontynuowania nauki chociażby w akademiach morskich, czy na kierunkach technicznych, na studiach – dodaje Paweł Zapart.

Technikum Żeglugi Śródlądowej zaprasza do rekrutacji.

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy