Jedzenie dla szpitali

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wielu wrocławskim szpitalom grożą braki w zaopatrzeniu. Dlatego właśnie mieszkańcy miasta zorganizowali pomoc.

Jednym ze szpitali, którego pacjenci i personel otrzymują wsparcie, jest Dolnośląskie Centrum Chorób Płucnych we Wrocławiu przy ulicy Grabiszyńskiej.

– Muszę powiedzieć, że to jest nasza pierwsza akcja wsparcia. Wiadomo, że trzeba się odnaleźć w tej sytuacji – mówi Krzysztof Danielewicz, właściciel sklepu Paleta Smaku.

Inspiracją do wsparcia szpitala była działalność internetowych zrzeszeń samopomocowych. Pomysł, aby dowozić do szpitala potrzebne artykuły, podsunęła jedna z klientek sklepu.

– Informacje dostaliśmy od naszej klientki, która robiła u nas zamówienie na dostawę, była też informacja na portalu internetowym Widzialna Ręka – pomóż, pomagaj. My też staramy się pomagać. Odezwały się też nasze, tak zwane dobre duszyczki, które powpłacały pieniądze lub kupowały o nas produkty i przeznaczały je na pomoc dla tego szpitalaDanielewicz wyjaśnia, jak narodził się pomysł.

Jakich konkretnie produktów potrzebują pacjenci oraz personel wrocławskich szpitali?

– Przede wszystkim to jest woda gazowana i niegazowana, krakersy, owoce. My jesteśmy sklepem warzywno-owocowym, także głównie dostarczamy owoce i warzywa: jabłka, banany. Też kawa dla pacjentów, dla lekarzy którzy spędzają tu po prostu mnóstwo godzin. Staramy się jakoś pomóc – wylicza właściciel sklepu.

Klienci zamawiają produkty dla szpitala lub wysyłają datek, zaś sklep zajmuje się ich dowozem na miejsce.

– Wszystko dzięki naszym klientom, którzy odezwali się do nas w formie dostawy do domu i chcieli, abyśmy i tutaj dostawy zrobili. My dołożyliśmy swoją cegiełkę do tego w formie dowozu produktów – wyjaśnia Danielewicz.

Obecnie Dolnośląskie Centrum Chorób Płucnych we Wrocławiu posiada wystarczająco dużo zapasów. Akcja będzie kontynuowana w razie potrzeby.

– Na razie jest wszystkiego pod dostatkiem, bo cała ta akcja fajnie została przeprowadzona. Bardzo duży odzew ludzi, wielkie serce. Należą się podziękowania dla was wszystkich – podsumowuje Danielewicz.

Trudna sytuacja wyzwala w ludziach odruchy pomocy innym. Aby pomoc była skuteczna, warto ją jednak skonsultować z konkretnym szpitalem i dopasować o jego potrzeb.

Zobacz również

Już w najbliższą niedzielę, 1 października, w Operze Wrocławskiej odbędzie się premiera. Tym razem będzie to „Czarodziejski flet” Mozarta. Ale tym razem zobaczymy tę operę w nowej odsłonie, bo tym razem będzie to „Czarodziejski flet w Breslau”. Dzięki tej operze widzowie zanurzą się w świat tajemniczy, a momentami nawet kryminalny.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy