Jelenia Góra: dom kultury stanie się atrakcyjnym miejscem dla mieszkańców i turystów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Willa Maxa Erfurta, czyli dawnego przedsiębiorcy Jeleniej Góry, została wyremontowana. Tak zwany "Zameczek" teraz będzie służył dzieciom kolejne lata.

– Wyremontowaliśmy, remontujemy zabytkową willę Maxa Erfurta. To jest jeden z przedsiębiorców jeleniogórski, który tutaj miał dużą fabrykę papieru. My popularnie nazywamy tę willę „Zameczkiem” i ten „Zameczek” wyremontowaliśmy, pozyskując środki z Unii Europejskiej na kwotę około 11 milionów. Cała wartość tego zadania to jest około 17 milionów złotych. Pod kuratelą, pod opieką konserwatora zabytków, ten obiekt był remontowany — mówi Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

W głównym budynku będzie znajdować się Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze, a drugi budynek będzie wykorzystany jako pomocniczy obiekt dla głównego budynku. Po renowacji, altana wraz z ziemianką będą przeznaczone na cele rekreacyjne.

– Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni i myślę, że społeczność jeleniogórska też jest bardzo zadowolona, że będziemy się mogli wkrótce przenieść do tego pięknego obiektu. Od lat pracujemy w warunkach, które są bardzo trudne tak naprawdę, bo obiekt, w którym jesteśmy aktualnie, jest mocno już wyeksploatowany. W związku z tym myślę, że to dla ludzi, którzy korzystają z naszych usług, będzie świetna sprawa, że będą mogli swoje pasje realizować właśnie tutaj, w takim pięknym obiekcie. My głównie zajmujemy się działalnością edukacyjną, więc tutaj znajdą miejsce wszystkie nasze kluby, pracownie, warsztaty, które dotąd mają miejsce w naszej starej siedzibie przy ulicy Komendy — mówi Sylwia Motyl, dyrektorka Osiedlowego Domu Kultury w Jeleniej Górze.

Planowane jest także zagospodarowanie ogrodu i terenu wokół.

– To też jest udostępnienie jednej z najładniejszych nieruchomości i najładniejszych takich willi znajdujących się na terenie Jeleniej Góry mieszkańcom i turystom, którzy tutaj będą przybywali. To otoczenie, które wokół willi jest, ten park będzie też udostępniany mieszkańcom, co w takiej zwartej zabudowie mieszkaniowej, jaka jest na Zabobrzu, właśnie ten element korzystania z natury jest bardzo ważny — mówi Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

– Tutaj na pewno będą o wiele lepsze warunki, nie mówiąc o tym, że jest to piękny obiekt, świeżo wyremontowany, o bardzo wysokich walorach artystycznych i estetycznych. To też na pewno zapewni o wiele lepsze warunki pracy i spełniania swoich pasji dla wszystkich, którzy zechcą nas odwiedzić i którzy przez te wszystkie lata uczestniczą w tych zajęciach, które proponujemy — mówi Sylwia Motyl, dyrektorka Osiedlowego Domu Kultury w Jeleniej Górze.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy