Jelenia Góra: nagrody prezydenta Jeleniej Góry zostały rozdane

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W teatrze imienia Cypriana Kamila Norwida odbyło się spotkanie noworoczne prezydenta Jeleniej Góry, na którym została podsumowana miliona kadencja oraz wręczono nagrody prezydenta Jeleniej Góry. 

Kadencja 2018-2023 była trudną z tego względu, że po drugiej stronie, po stronie rządowej nie mieliśmy partnera. Samorządy były traktowane przez ekipę rządzącą jako takie niechciane dziecko, a szczególnie te samorządy, które nie były z opcji pisowskiej. I niestety straciliśmy ponad 150 milionów złotych z tytułu tych wszystkich „Ładów”, które były wprowadzane. I to też się odbiło na różnego rodzaju zadania, które były realizowane przez miasto, ale udało nam się, to znaczy udało, to jest złe słowo, zrealizowaliśmy wspólnie z radnymi. Tutaj chciałbym przede wszystkim podziękować radnym, bo to ich jest bardzo duża zasługa. Radnym Koalicji Obywatelskiej i radnemu Lewicy, że ponad 450 milionów złotych wydaliśmy na inwestycje w mieście — mówi Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Głównym punktem programu spotkania noworocznego były nagrody dla firmy, osobowości i organizacji pozarządowych 2023 roku. 

To wyróżnienie oczywiście nobilituje naszą firmę. Cieszymy się, że zostaliśmy docenieni i to, co robimy, zostało zauważone. Jako firma rzeczywiście inwestujemy bardzo dużo w Jeleniej Górze. Rozbudowujemy nasze dwa zakłady, jeden przy ulicy Fabrycznej, drugi przy ulicy Wojewódzkiej. Również jako firma inwestujemy w społeczność lokalną. Staramy się, aby dać coś od siebie. To jest taka polityka, która jest promowana przez naszą korporację na całym świecie — mówi Ignacy Dumin, menadżer ds. komunikacji firmy Valmet.

Jest to dla nas wyróżnienie niespodzianka tak naprawdę. Nie spodziewaliśmy się tego, nie robimy tego dla poklasku. Jest to ukoronowanie tego wszystkiego, naszych działalności już kilkuletniej -mówi Mariusz Baron, prezes stowarzyszenia Motocyklowe Karkonosze.

To jest dla mnie bardzo ważne wyróżnienie. Wynika to też z faktu spełnienia pewnego mojego marzenia. Nawet jadąc tu dzisiaj do Jeleniej Góry, myślałem sobie o tym, że pamiętam jak parę lat temu w drodze w Karkonosze, zatrzymałem się w Jeleniej Górze na rynku i myślałem, Boże jakby to było pięknie gdyby udało się kiedyś tę powieść, wydać i ten świat Karkonoszy, świat Jeleniej Góry przenieść na karty książek. I to się udało i to dzisiejsze spotkanie, to dzisiejsze wyróżnienie ze strony prezydenta jest po prostu tego potwierdzeniem, że się udało — powiedział Sławek Gortych, pisarz.

Podczas gali poinformowano, że Jerzy Łużniak będzie kandydatem na stanowisko prezydenta Jeleniej Góry.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy