Jelenia Góra: pierwsze kryte lodowisko cieszy się dużym zainteresowaniem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jazda na łyżwach podnosi naszą odporność. Aktywność fizyczna w niskich temperaturach hartuje nasz organizm, dzięki czemu jesteśmy bardziej odporni na infekcje. W Jeleniej Górze zostało otwarte lodowisko, dzięki czemu możemy uprawiać sporty zimowe.

– Chętnie korzystają osoby młode, nazwijmy to młodzież licealna. Są to główni klienci naszego obiektu. Obiekt jest otwarty w dni robocze powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach 14-21, w weekendy od dziewiątej do 21. Planujemy też, że podczas ferii dla województwa dolnośląskiego również obiekt będzie otwarty codziennie od 9 do 21. Oblegane są głównie weekendy, czyli od piątku do niedzieli jest natłok klientów i bardzo dużo osób na tafli. Natomiast pozostałe dni poniedziałki, wtorki, środy, czwartki są takimi, nazwijmy to spokojniejszymi dniami. Szczególnie poniedziałek, pewnie wszyscy po weekendzie są już wyjeżdżeni i zmęczeni i chcą odpocząć i poświęcić się innym swoim zajęciom bądź hobby — mówi Łukasz Durka, kierownik lodowiska w Jeleniej Górze.

Zadaszone lodowisko pozwala na znakomitą zabawę bez względu na warunki atmosferyczne. 

– Dają one po prostu radość, podnoszą poziom endorfin i rozwijają nasze umiejętności — mówi Łukasz Durka, kierownik lodowiska w Jeleniej Górze.

– W ramach środków, które pozyskaliśmy na rozwój gmin górskich, wykorzystaliśmy te środki na budowę lodowiska. Jednocześnie też zostało to lodowisko wsparte kwotą ponad 3 mln złotych, czyli prawie 3 miliony 600 tysięcy z Ministerstwa Sportu. Jest to pierwsze kryte lodowisko w Jeleniej Górze i cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko jeleniogórzan, nie tylko oni z tego lodowiska korzystają, ale tak samo przyjeżdżają z innych miejscowości, nawet odległych, bo mamy informację, że i ze Zgorzelca, i z Bolesławca przyjeżdżają do nas — mówi Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Dzięki takiej aktywności w ciągu godziny można spalić nawet od 300 do 800 kalorii.

– Myślę, że teraz jak będą ferie, to będzie to lodowisko jeszcze bardziej wykorzystywane. Jestem pewien, że to było bardzo dobre posunięcie ze strony władz Jeleniej Góry, Rady Miasta i oczywiście prezydenta — mówi Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy