Jelenia Góra przyjazna osobom z niepełnosprawnościami

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
"Żyj, mieszkaj i pracuj w Jeleniej Górze". Pod takim hasłem zostało pozyskane dofinansowanie na przebudowę dróg i dostosowanie ich do osób z niepełnosprawnościami.

– W ramach środków, które pozyskaliśmy z budżetu trzech państw: Norwegii, Liechtensteinu i Islandii pod hasłem „Żyj, Mieszkaj i Pracuj w Jeleniej Górze” realizowaliśmy różne projekty i trwałe, ale i projekty miękkie, chociażby dwa koncerty, dwa Festiwale Światła w Jeleniej Górze w zeszłym roku w 2023 i 2022, ale też udało się przebudowywać trakty śródmiejskie m.in. ulicę Konopnickiej i tutaj zejście do Podwala. W międzyczasie też rozpoczęliśmy remont w całości za kwotę ponad 2 miliony złotych dwóch ulic dochodzących do Rynku, czyli ulicy Długiej i ulicy Krótkiej — mówi Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

W związku z pracami na obu ulicach wyłączony został ruch pojazdów.

– Ulica Długa, Krótka, za momencik dosłownie, bo remont trwa do końca stycznia, zmieni zupełnie swoje oblicze. Poprawi bardzo mocno wizerunek tego ścisłego, zabytkowego centrum Jeleniej Góry. To były takie dwie ulice, na których jeszcze nawierzchnia była asfaltowa. To się właśnie zmienia. Zmieniamy to na kostkę granitową. Będą jeszcze do tego elementy małej infrastruktury, delikatne nasadzenia, będą nowe latarnie, więc dopełni ona tak naprawdę ten obraz zabytkowej części miasta, tak jak to faktycznie powinno wyglądać. Myślę, że zarówno mieszkańcy, jak i turyści odwiedzający Jelenią Górę docenią ten fakt — mówi Marcin Ryłko, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Jeleniej Góry.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy