Jelenia Góra Trophy. Kolarski weekend w Jeleniej Górze 20-21 maja

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jelenia Góra Trophy to kolarski weekend, który w mieście stał się prawdziwą tradycją. Od najtrudniejszych tras po rowerowy tor przeszkód dla dzieci. W sobotę i niedzielę 20 i 21 maja będzie można sprawdzić swoje możliwość i wziąć udział w rowerowych konkurencjach.

– W sobotę od samego rana, od godziny 9 i w ramach tego wyścigu Cross Country, który jest zaliczany do kategorii C1 prowadzonej przez Międzynarodową Unię Kolarską. To, co Maja powiedziała, poza cennymi nagrodami, to są przede wszystkim cenne punkty kwalifikacyjne do najbliższych igrzysk olimpijskich. Ruszamy od wyścigów Masters 1, czyli dopuszczamy rano na tą trudną trasę w Parku Paulinum również amatorów i kolarzy, którzy już swoje lata świetności mają za sobą – mówi Maciej Grabek, organizator Jelenia Góra Trophy.

Gościem specjalnym będzie Maja Włoszczowska. Była kolarka górska ma na swoim koncie między innymi dwukrotne wicemistrzostwo olimpijskie i złoty medal mistrzostw świata w wyścigu elity MTB. Na trasie będzie kibicować innym zawodnikom, kontuzja barku wycofała ją z rywalizacji.

– Nie ukrywam, że planowałam w trakcie niedzielnego maratonu być na trasie. Kiedy już nie ścigam się zawodowo, to jest dla mnie duża przyjemność, że mogę być bliżej kibiców. Zawsze w trakcie maratonu było wesoło. Robiłam sobie zdjęcia z zawodnikami, ale z drugiej strony będę na pewno na terenie Parku Paulinum, z kolei będzie więcej czasu na zdjęcia, autografy, rozmowy, więc zapraszam wszystkich bardzo serdecznie – mówi Maja Włoszczowska, współorganizatorka Jelenia Góra Trophy.

Dla osób, które bardziej rekreacyjnie podchodzą do jazdy rowerem, organizatorzy zaplanowali Jeleniogórską Szprychę.

– Mieszkańcy Jeleniej Góry mogą wziąć udział w paradzie rowerowej i przyjechać na teren parku i dopingować zawodników – mówi Maja Włoszczowska, współorganizatorka Jelenia Góra Trophy.

– W niedzielę zapraszamy o godzinie 11 na start na plac Ratuszowy, skąd wystartuje Bike Maraton Jelenia Góra. Tradycyjnie trzy dystanse, trzy zróżnicowane trasy, klasyfikacje rodzinne, drużynowe. Ruszamy z Rynku w Jeleniej Górze w stronę Rudaw Janowickich. Tam mamy sprawdzone trasy i naprawdę ciekawe szlaki dla wszystkich kolarzy – mówi Maciej Grabek, organizator Jelenia Góra Trophy.

Kolarski weekend w Jeleniej Górze ma długą tradycję. To już 14 lat.

– Przyznam, że jak pomyślałam o tym, to sama jestem zaskoczona, że to już 14 rok, kiedy robimy wyścig Jelenia Góra Trophy. Czas leci bardzo szybko, ale cieszy mnie bardzo, że ten wyścig już ma naprawdę wielką tradycję. A propos trasy, którą mamy na terenie Parku Paulinum, krążą o niej legendy po Polsce. Impreza z roku na rok się rozrasta. Mamy coraz więcej takich imprez towarzyszących. Świetnie rozrastają się zawody dla dzieci – mówi Maja Włoszczowska, współorganizatorka Jelenia Góra Trophy.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy