Jelenia Góra zajęła II miejsce wśród najbardziej rozwojowych samorządów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to konkurs organizowany przez Związek Powiatów Polskich. W konkursie wybierane są najbardziej rozwojowe samorządy. W tym roku Jelenia Góra zajęła drugie miejsce w kategorii miasta na prawach powiatu.

Tym samym samorząd jeleniogórski poprawił swoją pozycję sprzed roku, kiedy to zajął III miejsce. W tym roku w kategorii miast na prawach powiatów uplasował się na drugiej pozycji, za Nowym Sączem.

– Dwukrotnie byliśmy na trzecim miejscu. Teraz jesteśmy na drugim miejscu. Trzeba walczyć o pierwsze miejsce, prezydent Nowego Sącza pewnie się nie pogniewa, jakbyśmy byli ex aequo. Życzę mu, żeby też był na pierwszym miejscu. Przede wszystkim to jest duża zasługa pracowników w urzędzie i nie tylko w urzędzie, w całym mieście, we wszystkich jednostkach, bo to oni zapracowali na to zaszczytne drugie miejsce w Związku Powiatów, czyli jako powiat grodzki Jelenia Góra – mówi Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Ocenie jury Związku Powiatów Polskich podlegają działania ujęte w 11 grupach tematycznych. To między innymi działania związane z inwestycjami i inicjatywami prorozwojowymi, rozwój społeczeństwa informacyjnego i społeczeństwa obywatelskiego, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia, edukacji, kultury i sportu, współpraca krajowa i międzynarodowa, stawianie na rozwiązania proekologiczne, ale także wprowadzanie rozwiązań poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz samego funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego.

– My jesteśmy po to, mamy rolę usłużną, my służymy mieszkańcom. Wiele spraw, które są załatwiane w naszym urzędzie, jak chociażby w Wydziale Spraw Obywatelskich, to są załatwiane nie tylko dla mieszkańców Jeleniej Góry. Tu przyjeżdżają ludzie z całej Polski, a powiem więcej, z całego świata też, żeby tego rodzaju sprawy obywatelskie załatwiać tutaj, u nas, bo jest szybko, sprawnie i jest bardzo w sposób taki pozytywny dla tego mieszkańca ta sprawa rozwiązywana. Na przykład w pandemii to około 30% spraw, jakie były załatwiane u nas w urzędzie, w Wydziale Spraw Obywatelskich, to były załatwiane dla mieszkańców gmin ościennych i nie tylko, bo przyjeżdżali z dalszych miejscowości właśnie tutaj do nas do Jeleniej Góry te sprawy rozwiązywać – mówi Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Co ważne, ranking jest na bieżąco aktualizowany w trybie online. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy