Jeleniogórski Jarmark Staroci i Osobliwości już w ten weekend

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Targi staroci cieszą się coraz większą popularnością. Można tam znaleźć wyjątkowe przedmioty takie jak zabytkowe monety, stare winyle lub porcelanową zastawę. Swój jarmark staroci ma także Jelenia Góra.

Historia jeleniogórskiego jarmarku staroci sięga aż 1973 roku. Od 50 lat miłośnicy antyków licznie pojawiają się na Placu Ratuszowym w poszukiwaniu unikatowych ozdób, mebli i dzieł sztuki.

Jest to jeden z największych jarmarków w Polsce. Ma bardzo długą tradycję. Cieszy się ogromnym powodzeniem u wystawców, którzy przyjeżdżają do nas, żeby wystawiać swoje antyki, swoje starocie – tłumaczy Sylwia Motyl, dyrektor Osiedlowego Domu Kultury w Jeleniej Górze.

Porcelanowa filiżanka, zabytkowa broń, a może złota broszka? Wybór jest ogromny. Swoje antyki w wiosennej edycji jarmarku zaprezentuje aż 170 wystawców z Polski, Czech i Niemiec.

Przyjechałem z minimalizmem, wytworami, które układam w kompozycje. To prace moje, mojej żony; ona wymyśliła stylistykę, narrację. Ja byłem nieco przeciwny. Zajmowałem się, jak mi się wydawało, poważniejszymi sprawami, czyli kolorem, ale teraz absolutnie się przepraszam z tą twórczością – opowiada jeden z wystawców.

Moje stanowisko to przede wszystkim porcelana. Taka troszeczkę wyższej jakości, trochę droższa, ale to porcelana, która sprawia przyjemność nie tylko mnie, ale i ludziom, którzy ją kupują – tłumaczą wystawcy, którzy uczestniczyli w jarmarku we wrześniu ubiegłego roku.

Rynek w Jeleniej Górze podczas jarmarku to raj dla kolekcjonerów.

Głównie kolekcjonuję, nie sprzedaję. Jestem kolekcjonerem. Wymieniam się, ewentualnie odsprzedaję, ale nie sprzedaję – opowiada jeden z wystawców, kolekcjoner biżuterii, dewocjonaliów i porcelany.

Wiosenny Jarmark Staroci i Osobliwości organizowany jest w każdy ostatni weekend kwietnia.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy