Jesienna oferta Przestrzeni Trzeciego Wieku. Tai chi wśród nowości

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jedną z jesiennych nowości w Przestrzeni Trzeciego Wieku są zajęcia z tai chi, które zostały wprowadzone do harmonogramu na życzenie seniorów. Cieszą się dużym zainteresowaniem.

– Poszukiwali czegoś, co dawałoby im wyciszenie, ale jednocześnie dbałość o ciało, o kręgosłup, o stawy. I dlatego udało nam się również seniorkę namówić do tego, aby poprowadziła takie zajęcia. Na ten moment niestety grupa już jest 100% wypełniona, ale mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze w tym roku utworzyć jeszcze jedną grupę. 8 listopada seniorzy działający w Przestrzeni Trzeciego Wieku organizują kolejny bal w Restauracji Letniej. Tym razem będzie to bal pod tytułem „Z wizytą u rodziny Adamsów”, więc mamy nadzieję na ciekawe stylizacje – mówi Katarzyna Delikowska, kierownik Przestrzeni Trzeciego Wieku przy WCRS.

Przestrzeń Trzeciego Wieku 11 listopada zaprasza wrocławskich seniorów do wspólnego świętowania i Radosnej Parady Niepodległości.

– W listopadzie startujemy z nowymi warsztatami. Pierwsze z warsztatów, które poprowadzi Rafał Kubacki, nasz olimpijczyk.”Mobilny senior” będą to warsztaty związane z tym, aby jak najdłużej zadbać o taką sprawność fizyczną. Będzie bardzo, bardzo dużo ćwiczeń i też zapraszamy seniorów do zapisywania się. Tutaj są jeszcze miejsca. Kolejne warsztaty to będą warsztaty dotyczące profilaktyki w zakresie przeciwdziałania chorobom otępiennym i spowalniania tych chorób. Głównie tutaj skupimy się na chorobę Alzheimera. Zajęcia, warsztaty poprowadzi dr Dariusz Wójcik – mówi Katarzyna Delikowska, kierownik Przestrzeni Trzeciego Wieku przy WCRS.

Jesień to pora, w której zauważyć można obniżony nastrój i samopoczucie, dlatego PTW przygotowało specjalne wydarzenie.

– Żeby temu przeciwdziałać, zapraszamy seniorów w listopadzie na wykład pani dr Henryki Radziejowskiej-Semków, która będzie mówiła o humorze i uśmiechu – wykład i warsztaty śmiechoterapii – mówi Katarzyna Delikowska, kierownik Przestrzeni Trzeciego Wieku przy WCRS.

A na 26 listopada zaplanowano ostatni koncertem swingowy.

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy