Jesienny Jazz nad Odrą

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jazz nad Odrą pamięta trudne czasy — organizowany jest od 57 lat i stanowi ważny element tożsamości i wrocławskiej historii. W 2021 roku festiwal pomimo pandemii zawita do miasta, choć w innym niż co roku terminie.

Że tak powiem, przewidując przyszłość i wiedząc, że pandemia wcale tak łatwo nie wygasa uznaliśmy, że ten wrześniowy termin, będzie tym terminem bardziej bezpiecznym. Dlatego od 15 do 19 września we Wrocławiu ponownie zabrzmi jazz w salach koncertowych i w plenerach — mówił Krzysztof Maj.

Ale ta decyzja była też podyktowana doświadczeniem, które uzyskaliśmy w roku 2020 i tym, że musieliśmy reagować na bieżąco. Formę festiwalu zmienialiśmy dwa razy, także wiemy ile kosztuje to emocji, stresu i pracy mówiła Daria Kubasiewicz

Jazz nad Odrą organizowany jest od ponad pół wieku. Dzięki niemu Wrocław mógł gościć największe jazzowe nazwiska. Na festiwal ściągają goście z całego świata – co jest sekretem tak ogromnego powodzenia wydarzenia?

Tu mamy dobre środowisko jazzowe wrocławskie, klimat miasta, miasto Wrocław jest najlepszym miastem w Polsce, wspaniałe nagrody i myślę, że kameralne przestrzeń naszego miasta – to powoduje, że atmosfera festiwalu, czasami nawet wydaje się koncertów, które nie są z topowej półki nie są to gwiazdy, ale atmosfera festiwalu jest taka, że uczestnicy bardzo dobrze się czuję, a dzięki temu widzowie też dobrze się czują – mówił Krzysztof Maj.

Organizatorzy jak zwykle ostrożnie informują nas o artystach tegorocznej edycji. Z pewnością pierwszym koncertem, będzie występ składu Marcin Pater Trio, który zwyciężył w konkursie na Indywidualność Jazzową 2020. A drugi niezwykle wyczekiwany występ….

To koncert GoGo Penguin, którzy wracają do nas po tym feralnym 2020 – wtedy mieli też zagrać. I to był jeden z koncertów, który wyprzedał się bardzo szybko – apetyt Wrocławia był bardzo wielki na ten koncert – mówiła Daria Kubasiewicz.

W tym roku festiwal potrwa aż 5 dni, a działania obejmą liczne koncerty, występy finalistów konkursu na Indywidualność Jazzową 2020, całonocne sesje jam session oraz wydarzenia towarzyszące.

– Wrzesień, jeszcze lato formalnie. Ale piękna złota jesień – mamy nadzieję, że i plenery i koncerty w salach będą wspaniałe i będą udane – mówił Krzysztof Maj.

Jazz Nad Odrą w 2021 startuje 15 września.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy