Jest zgoda wojewody. Nowe Mosty Chrobrego będą powstawać

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jest zgoda wojewody dolnośląskiego Jarosława Obremskiego na budowę nowych Mostów Chrobrego. Koszt tej inwestycji to 70 milionów złotych, potrwa ona 14 miesięcy.

Cały czas przygotowywaliśmy się do tej inwestycji. Pracowaliśmy nad dokumentacją z wykonawcą, wszelkie pozwolenia na budowę i sprawy techniczne – to ta formalna część, ale również fizycznie wykonywane były prace w Hucie w Gdyni, gdzie powstawały fragmenty konstrukcji, one już są gotowe – mówi Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje. 

Stare mosty nadal będą służyły mieszkańcom, przynajmniej na cały okres budowy – 14 miesięcy. Decyzja, co stanie się z nimi po powstaniu nowych mostów na razie nie została podjęta. 

Jeśli mieszkańcy pojadą po nowych mostach, no nad losem starych będziemy się zastanawiać. Tutaj jest kilka możliwości – mówi Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje. 

Bardzo się cieszę, że budują się nowe, stan starych pozostawia wiele do życzenia.

Jestem spoza Wrocławia, ale codziennie przejeżdżam przez mosty, także cieszę się, że będą nowe.

Jeśli ma to pomóc mieszkańcom, to bardzo dobrze – mówią mieszkańcy Wrocławia.

– Gdy pojawią się nowe mosty, będziemy mogli korzystać z nowej infrastruktury. Projekt przewiduje wszystkie potrzeby komunikacyjne mieszkańców. Będzie trasa komunikacji zbiorowej – torowisko i trasa autobusowo-tramwajowa, jezdnia, ścieżki rowerowe i chodniki – mówi Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje. 

Jeśli będzie też przystanek to świetnie, tutaj na pętli na Sępolnie jest to dobrze skomunikowane, Oby tam było podobnie – dodaje mieszkanka Wrocławia.

Mosty Chrobrego łączą Swojczyce z Sępolnem.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy