Juniorki #VolleyWrocław mistrzyniami regionu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Juniorki VolleyWrocław zostały mistrzyniami Dolnego Śląska. Siatkarki zdominowały rozgrywki i z pierwszego miejsca awansowały do etapu centralnego. Zespół walczy o mistrzostwo Polski.

Następnie będą rozgrywki centralne: ćwierćfinały, półfinały i mam nadzieję, że skuteczny awans do finału. Jak to będzie, to czas pokaże – wyjaśnia Rafał Błaszczyk, trener grup młodzieżowych i członek zarządu #VolleyWrocław.

Rafał Błaszczyk prowadzi zespoły młodzieżowe i jest trenerem od 30 lat. Podkreśla, że szkoły mistrzostwa sportowego pozwalają na systemowe szkolenie młodzieży i ułatwiają połączenie nauki i sportu. Tak samo jak inwestycja w infrastrukturę. 

Trzeba stwarzać i warto stwarzać coraz lepsze warunki do tej pracy treningowej. To jest dla tych dziewcząt pasja i kawałek ich życia, który one poświęcają. Gdzie realizują swoje marzenia i pasje, w tym wypadku sportowe poprzez grę w piłkę siatkową – dodaje Rafał Błaszczyk, trener grup młodzieżowych i członek zarządu #VolleyWrocław.

Zuzanna Nowak trenuje siatkówkę od 5 klasy szkoły podstawowej. Młoda atakująca gra w VolleyWrocław zarówno jako juniorka, ale także zawodniczka II ligi. Sport od zawsze był jej bliski, jak sama przyznaje trenowała wiele dyscyplin, ale dopiero po pewnym spotkaniu, postawiła na siatkówkę.

Tak naprawdę próbowałam wszystkiego aż trafiłam do SP nr 97, w której trafiłam na panią Bożenkę i na trenera. Tak mnie to zafascynowało, że jak z reguły każdy sport odpuszczałam po pewnym czasie, tak siatkówki nie odpuściłam do dzisiaj jak jestem w trzeciej klasie liceum – mówi Zuzanna Nowak, atakująca młodzieżowej drużyny VolleyWrocław.

Już teraz wie, że nie będzie chciała odpuszczać również w przyszłości. Zuzanna obecnie nie trenuje z drużyną z powodu kontuzji, ale już nie może doczekać się powrotu na boisko. Dla młodych zawodniczek ten sezon jest dość specyficzny, bowiem wszystkie mecze odbywają się bez udziału publiczności i w określonym reżimie. Podczas pierwszego lockdownu zawodniczki trenowały samodzielnie w domu. Jak przyznaje Zuzanna Nowak to był dziwny czas dla całego zespołu, ale starały się nawzajem motywować. 

Uzupełniając platformę, którą miałyśmy dla trenerów, musiałyśmy dodawać tam zdjęcia. Z dnia na dzień, im dłużej trwała kwarantanna, tym te zdjęcia były ciekawsze i bardziej zabawne, a my same napędzałyśmy siebie, żeby faktycznie ćwiczyć i wrócić z dobrą formą w sezonie, bo on jest nietypowy – podkreśla Zuzanna Nowak, atakująca młodzieżowej drużyny VolleyWrocław.

Teraz przed zawodniczkami mecze ćwierćfinałowe. Ten etap rozpocznie się w marcu, a tam na wrocławianki będą czekały zespoły z całej Polski.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy