Jutro egzaminy ósmoklasistów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mniej uczniów w każdej klasie, określony harmonogram wejścia i maseczki do momentu zajęcia miejsca w ławce. Ruszają testy ósmoklasistów.

– Jeśli chodzi o matmę, to mam nadzieję, że nie będzie pierwiastków, bo to najgorsze, co spotkało ludzkość. Mam nadzieję, że na egzaminach będą łatwe lektury. Łatwe, czyli krótkie i z jasną fabułą – mówi Jeremiasz Paszke, ósmoklasista z SP nr 107 we Wrocławiu.

Podobnie, jak w przypadku matur, egzaminy ósmoklasistów również zostały przesunięte. Uczniowie będą musieli zachować określony reżim sanitarny, czyli między innymi zachowywać odległość i nosić maseczki. Mogą je zdjąć dopiero, kiedy usiądą w ławce.

– Przede wszystkim musieliśmy określić między sobą. Zaznaczyliśmy je na podłodze, w salach egzaminacyjnych jest więcej miejsca. Przygotowanie szatni dla uczniów, żeby mieli przede wszystkim mniej osób obok siebie w danych pomieszczeniach – dodaje Dariusz Cichy, dyrektor SP nr 107 we Wrocławiu. 

Uczniowie powinni zabrać ze sobą własne długopisy. W klasie znajdować się będzie mniej osób, przygotowano również więcej szatni. Przed wejściem i na korytarzach dostępne są zaś płyny do dezynfekcji.

– Uczniowie wchodzą każda klasa o innej godzinie – między 8:15 a 8:35. Trzy klasy wchodzą w odstępie 10 minut i dzięki temu tylko jedna klasa będzie koło siebie, reszta będzie później, więc nie będzie takie tłoku na pewno – zaznacza Dariusz Cichy, dyrektor SP nr 107 we Wrocławiu. 

Egzaminy ósmoklasistów będą się liczyć podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Proces ruszył w poniedziałek 15 czerwca i potrwa do 31 lipca. Później uczniowie będą mieli kilka dni, aby uzupełnić wniosek. Nauczanie zdalne i przesunięcie egzaminu mogą wpłynąć na wyniki.

– Aż tak się bardzo nie stresuję, bo wychodzę z założenia, że co ma być, to będzie. Według mnie nie ma co się stresować. Słyszałem historię od kolegi, że jego kuzynka, piątkowa uczennica ze względu na stres napisała egzamin słabiej – wyznaje Jeremiasz Paszke, ósmoklasista z SP nr 107 we Wrocławiu.

– Sądzę, że na pewno się stresują bardziej niż stresowaliby się w kwietniu, kiedy byli w takim ciągu edukacyjnym. Teraz trochę inaczej to wygląda. W rozmowach z wychowawcami klas i rodzicami mówili, że uczniowie jakoś ten stres opanowują. Mam nadzieję, że nie będą aż tak mocno, żeby nie napisać egzaminu – mówi Dariusz Cichy, dyrektor SP nr 107 we Wrocławiu.

Ósmoklasiści będą pisać egzaminy przez trzy dni, a wyniki poznają do końca lipca.

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy