Już można składać wnioski o zakup tańszego węgla

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mam dla państwa dobrą wiadomość. W Centrach Obsługi Mieszkańca Urzędu Miasta można składać wnioski o zakup węgla po cenach preferencyjnych. Preferencyjnych tzn. po 2 tys. zł za tonę. W składach węgla ceny są nawet dwukrotnie wyższe. Każde gospodarstwo domowe, które może skorzystać z takiego zakupu, może po tej cenie nabyć 3 tony węgla - półtorej tony w tym roku i półtorej w przyszłym 2023 roku.
  • Mam w mieszkaniu teraz 13 stopni. Zimno. Zimno, ale dzieci nie ma, człowiek założy pulowerek i się siedzi – mówi Janusz Więckowski z Wrocławia.
  • Od dzisiaj można składać wnioski w Urzędzie Miasta przy ul. Bogusławskiego i ul. Zapolskiej upoważniające do tego, żeby kupić węgiel po preferencyjnych cenach – mówi Grzegorz Rajter, Ekosystem Wrocław.
  • Trudno wypełnić wniosek? Nie, jest wzór na stoliku i jest łatwo. Prosto, swoje dane i nic poza tym, jak nie ma innego pomysłu, żeby to zorganizować to ten jest dobry – mówią mieszkańcy.
  • Wniosek składamy w urzędzie i od razu jest weryfikowany, czy danej osobie należy się ten węgiel. Aby weryfikacja była pozytywna trzeba mieć przyznany dodatek węglowy lub być w bazie CEEB. Jeżeli to spełniamy to możemy ubiegać się o zakup węgla po preferencyjnych cenach – mówi Grzegorz Rajter, Ekosystem Wrocław.
  • Ile pan węgla potrzebuje na sezon? 4 tony. A kupował pan w tym roku? Nie, został mi jeden woreczek. I teraz czeka pani na telefon? Tak, z Ekosystemu – mówią mieszkańcy.
  • Otworzone zostało biuro przy ul. Sikorskiego i tam po telefonie od pracownika z dowodem wpłaty udajemy się po fakturę. Faktura upoważnia do odbioru węgla w składzie. Z tą fakturą mieszkaniec dostanie wykaz składów i telefonów wybiera sobie najbliższy skład i udaje się po odbiór węgla. Cena nie obejmuję transportu węgla – mówi Grzegorz Rajter, Ekosystem Wrocław.
  • Obowiązek sprzedaży węgla na samorządy nałożył polski rząd. Różne samorządy w różny sposób to organizują. We Wrocławiu przyjęto wariant hybrydowy. Ale to nie jest normalne, że samorząd sprzedaje węgiel.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy