Programy Echo24

Kalejdoskop Seniora

Wrocławskie Centrum Seniora, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i Gmina Wrocław wraz Telewizją Echo24 realizują program Kalejdoskop Seniora. Turystyka, zdrowie, kultura, sport, edukacja czy projekty lokalne międzyinnymi tymi tematami będziemy zajmowali się w magazynie kierowanym do seniorów i ich rodzin.

Najnowsze odcinki

Kalejdoskop Seniora odc. 60

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora mówimy o rozliczeniu podatku dochodowego i ulgach dla seniorów. W programie także o zajęciach w ramach Wrocławskich Szkoły Liderów, koncercie “Mojej i twojej nadziei” oraz o leczeniu uzależnień.

Kalejdoskop seniora odc. 59

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora zapraszamy na koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. W programie także o „Sobotach ze swingiem”, teleopiece oraz walce z uzależnieniami wśród osób starszych.

Kalejdoskop seniora odc. 58

W kolejnym odcinku naszego programu zapraszamy na ciekawą wycieczkę po muzealnej wystawie w Straży Miejskiej Wrocławia, dodatkowo seniorzy opowiedzą o swoich receptach na szczęście. Poruszymy także temat nałogów wśród seniorów.

Kalejdoskop Seniora odc. 57

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora pokazujemy, w jaki sposób wrocławscy seniorzy świętowali Dzień Babci i Dziadka. Zaglądamy z kamerą na warsztaty w ramach międzynarodowego programu “City&Co”, w którym seniorzy pomagają naukowcom uwagę stworzyć narzędzia do kształtowania polityki senioralnej w mieście.

Kalejdoskop seniora odc. 56

W świątecznym wydaniu naszego programu przygotowaliśmy dla państwa relację z koncertu hawdalowego z Synagogi pod Białym Bocianem, świąteczne życzenia od mieszkańców i prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka oraz podsumowanie roku w Przestrzeni Trzeciego Wieku.

Kalejdoskop Seniora odc. 55

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora odwiedzamy Panie Niespodzianki na 30. Wrocławskich Targach Dobrych Książek. Pokazujemy także Andrzeja Gaszyńskiego – świętego Mikołaja i rękodzieła od grupy Aktywne Wrocławianki. Rozmawiamy również o uzależnieniach seniorów od leków.

Kalejdoskop seniora odc. 54

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu seniora opowiemy państwu o aktywnościach w Przestrzeni Trzeciego Wieku, zaprosimy na wykłady i koncerty w Narodowym Forum Muzyki oraz pokażemy jak przebiegał Dzień Żyrwczyliwości we Wrocławiu.

Kalejdoskop Seniora odc. 53

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora zapraszamy na podsumowanie Wrocławskich Dni Seniora 2022 oraz koncert zespołu Bluestones z repertuarem Blackout.

Kalejdoskop seniora odc.52

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora opowiemy państwu o tym jak Dziennych Domach Pomocy, a także pokażemy jakie nowości są dostępne dla seniorów w Przestrzeni Trzeciego Wieku. Dodatkowo pokażemy jak wyglądały wybrane wydarzenia z Dni Seniora 2022.

Kalejdoskop Seniora odc. 51

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora opowiadamy o konferencji” Uniwersytet Trzeciego Wieku przestrzenią budowania dobrych relacji” – pod takich hasłem odbyło się kolejne spotkanie w ramach Roku Dobrych Relacji. Przyglądamy się przeglądom chórów i teatrów w ramach Dni Seniora oraz rozmawiamy z Beatą Kost, autorką książki “Kobiety ze Lwowa”.