Kamera, senior, akcja!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Seniorzy aktywnie działają. We Wrocławiu powstaje film w całości przygotowany przez dojrzałych mieszkańców miasta.

„Wrocławskie Filmowe Centrum Seniorów” to projekt realizowany przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Po miesiącach przygotowań i castingów, seniorzy stanęli na planie filmowym, który stanowiła Restauracja Przystań we Wrocławiu. Dlaczego zdecydowali się wziąć udział w projekcie i jak wyglądała organizacja produkcji?

Namówiła mnie koleżanka. Powiedziała, że muszę koniecznie przyjść, a ja to potraktowałam jako przygodę — mówi Krystyna Seta, seniorka aktorka.

W styczniu był casting, w którym wybierano osoby do filmu. Poszłam tam i zostałam wybrana do szczęśliwej 40 — dodaje Maria Sarzyńska, seniorka aktorka.

Seniorzy dzięki pomocy doświadczonych aktorów i reżyserów sami przygotowali scenariusz i zrealizowali produkcję. Sami również wystąpili w filmie.

To miało na celu przybliżenie seniorom sztuki filmowej, aktorskiej i reżyserskiej. Chcieliśmy ich przygotować do tego, aby w sposób profesjonalny podeszli do zadania — wyjaśnia Stanisław Dzierniejko, pomysłodawca projektu filmowego.

Oprócz filmu, seniorzy przygotowywali również etiudę teatralną pod okiem wieloletniego dyrektora, reżysera i aktora Teatru Pantomimy we Wrocławiu Zbigniewa Szymczyka.

Nie sądziłam, że pantomima może być tak ciekawa. Okazało się, że było to jedno z ciekawszych zajęć, w których mogliśmy uczestniczyć — zaznacza Krystyna Seta.

Mieliśmy zajęcia aktorskie, z pantomimy, ruchowe. Wniosły one wiele ciekawych umiejętności do mojego życia — opowiada Maria Sarzyńska.

Senior to jest obecnie człowiek, który po prostu żyje aktywnie, pełnią życia. Trzeba się pożegnać ze stereotypem, że senior to jest osoba, która siedzi w domu i opiekuje się wnukami — tłumaczy Dorota Feliks, dyrektorka Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Premiera filmu oraz etiudy odbędzie się już 23 sierpnia w Dzień Seniora i podczas 9. Festiwalu Aktorstwa Filmowego.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy