Kampania wyborcza już się rozkręca. Minister Cieszyński z wizytą w Brzegu Dolnym

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Do wyborów parlamentarnych jeszcze wiele miesięcy, ale wszystko wskazuje na to, że kampania wyborcza zaczęła się tym razem wyjątkowo szybko i rozkręca się coraz bardziej. W sobotę w Brzegu Dolnym odbyło się spotkanie programowe prowadzone przez ministra cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego.

Przede wszystkim chodzi o gospodarkę. Gospodarka jest dzisiaj tym, co napędza całą Polskę. Tutaj chodzi zarówno o pieniądze na to, żeby mieć środki na utrzymanie wojska, armii oraz na zapewnienie bezpieczeństwa. Ale także o szereg innych rzeczy, które sprawiają, że w Polsce żyje się lepiej. Takie jak na przykład wsparcie dla rodzin, wsparcie dla seniorów, 13-14 emerytura. Te środki, które po prostu sprawiają, że pieniądze z państwa trafią tam, gdzie są najbardziej potrzebne – mówi Janusz Cieszyński, sekretarz stanu w KPRM ds. Cyfryzacji.

Spotkanie było otwarte i odbyło się na terenie kompleksu Hotelowo-Sportowego „Rokita”. Było kameralnie. Uczestnicy mieli różne oczekiwania wobec ministra Cieszyńskiego.

Jako obywatel i też jako radny powiatowy, przyszedłem posłuchać co ma do zaoferowania pan minister. Cieszę się, że takie spotkanie jest, że ludzie mogą przyjść, mogą posłuchać – mówi Stanisław Borkowski, radny i mieszkaniec powiatu wołowskiego.

Ja ogólnie interesuję się polityką i właściwie zajmują mnie wszystkie strony. Lubię patrzeć na świat z takiej szerszej perspektywy. Bliżej nie znam, ale bardzo cenie sobie tego ministra. Bo problemy, które będą poruszane nie są mi obce. Przy czym to jest minister, który zajmuje się cyfryzacją, a te obszary są mi zupełnie obce. Więc chętnie do tego się przybliżę i też interesuje mnie dyskusja, która się wywiąże – mówi Elżbieta Bider, mieszkanka Brzegu Dolnego.

Chciałem się dowiedzieć na przykład czy dalej będziemy za darmo wysyłać broń do Ukrainy, którą uważam, że powinniśmy sprzedawać, tak jak to robi Słowacja, Pakistan, czy te wszystkie inne kraje. Uważam, że wtedy to jest dobry deal, każdy zarabia, nie ma jakichś podwyżek cen, które teraz gnębią polskiego podatnika. Uważam też, że jeżeli mamy chociażby miliard euro na bursztynie, który jest nielegalnie przemycany do Polski, to powinni też uszczelnić granice. Tak samo ze zbożem. A te miliard euro niech nawet rozdają na Bałtyku, jeśli chodzi o bursztyn. Po co to potem legalizować fakturami skoro można za ten towar płacić – mówi Wojciech Orłowski, mieszkaniec Brzegu Dolnego.

Organizujemy spotkania w całej Polsce, żeby mieszkańcy każdej miejscowości mogli zadać pytania, mogli zapytać o to, co ich najbardziej trapi. Przede wszystkim zależy nam na tym, żeby każdy mógł wskazać jakie on ma pomysły do programu Prawa i Sprawiedliwości. Ruszyliśmy w Polskę, myślę, że tych spotkań będą setki w całym kraju – mówi Janusz Cieszyński, sekretarz stanu w KPRM ds. Cyfryzacji.

PiS walczy o trzecie zwycięstwo w wyborach parlamentarnych. Jednak – jak pokazują sondaże – utrzymanie władzy będzie trudne. Galopująca inflacja, drożyzna, coraz niższe wynagrodzenia, afery finansowe rządzących to wszystko trudno będzie zrównoważyć nowymi obietnicami wyborczymi. Jednak jak będzie? Czas pokaże, a zdecydują Polacy oddając swoje głosy już najbliższej jesieni. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy