Kandydaci KO do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z okręgu wyborczego nr 1 i nr 2. Kto na liście?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Koalicja Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w nadchodzących wyborach samorządowych z okręgu wyborczego nr 1 i nr 2. Na jedynce z okręgu wyborczego nr 1 znalazł się Sławomir Piechota, były poseł na Sejm Rzeczy Pospolitej Polskiej. W przypadku okręgu nr 2 to Wojciech Bochnak, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Samorząd wojewódzki to przede wszystkim opieka zdrowotna, prowadzenie szpitali, to także ogromny zakres spraw społecznych. Temu służy między innymi Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej wspierający seniorów, dzieci. To także działania na rzecz osób z niepełnosprawnością i ich rodzin. To także transport, Koleje Dolnośląskie. Zatem to naprawdę bardzo ważna decyzja, która ogromnie wpłynie na naszą przyszłość – mówi Sławomir Piechota, kandydat KO z okręgu nr 1.

W najbliższym czasie, szanowni państwo, zakończymy rządy PiS-u i Bezpartyjnych Samorządowców. Wybudujemy szpital onkologiczny, nie będziemy o nim mówić tylko przez 5 lat, tylko ten szpital zostanie wybudowany dla Dolnoślązaków. Kolejnym ważnym projektem dla mieszkańców Dolnego Śląska, a szczególnie dla aglomeracji wrocławskiej jest prawdziwy transport aglomeracyjny, jeśli chodzi o pociągi. Chciałbym też, żeby na każdej stacji, gdzie jest Park& Ride, żeby na tych stacjach były też rowery. Takie rowery są we Wrocławiu, ale w aglomeracji tego nie ma – mówi Wojciech Bochnak, kandydat KO z okręgu nr 2.

Będziemy zajmowali się profilaktyką zdrowotną, młodzieżą, dziećmi, dużymi fajnymi rzeczami społecznymi. Mamy świetnie zbudowane listy, mamy na nich fajnych ludzi. Każdy ma swoje doświadczenie, każdy jest od lat w samorządzie i każdy na pewno będzie chciał zajmować się czymś innym – mówi Dorota Galant, kandydatka KO z okręgu nr 2.

Potrzebujemy silnego wsparcia i lobbingu ze strony samorządu województwa w sprawach niezwykle istotnych dla naszego miasta, dla naszego regionu. Jak choćby wprowadzenie Ustawy o Wrocławskim Związku Metropolitalnym. Samorząd województwa powinien się tutaj mocno zaangażować. To dodatkowe 200 mln zł rocznie na rozwiązywanie faktycznych, prawdziwych problemów mieszkanek i mieszkańców Wrocławia. To możliwość budowy kolei metropolitalnej, miejskiej. Potrzebujemy samorządu województwa, który rozwiązuje problemy mieszkanek i mieszkańców – mówi Mateusz Jędrachowicz, kandydat KO z okręgu nr 1.

W tej chwili w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Koalicja Obywatelska ma 13 mandatów, a w nadchodzących wyborach samorządowych zamierza zdobyć około 17.

Do większości oczywiście potrzeba 19 mandatów do rządzenia, więc mamy nadzieję, że nasi koalicjanci z Koalicji 15 października, czyli Lewicy i Trzeciej Drogi zdobędą taką liczbę mandatów, że wspólnie utworzymy przyszły zarząd województwa – mówi Wojciech Bochnak, kandydat KO z okręgu nr 2.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy