Karate – wschodząca gwiazda na kobierzyckim niebie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mało kto wie, że oprócz piłki ręcznej, w gminie Kobierzyce coraz lepiej rozwija się karate. Jest to dyscyplina, którą trenuje coraz więcej dzieci, a sekcje co roku się powiększają.

Oliwia Kurzątkowska ma 20 lat, a karate zaczęła trenować jak miała 6. Nauczyło ją dyscypliny i pokory. Aktualnie jest mistrzynią Europy kadetów, juniorów i młodzieżowców U20 i kilkukrotnie została mistrzynią Polski. Kiedyś chciałabym pojechać do Japonii. 

Zaczęłam jako dziecko, bo mi się podobało, trener miał dobrą rękę do zawodników i umiał nas dobrze zmotywować. Zaczynam dzień po „karatecku”. Karate daje mi spokój, pewność siebie i sposób na spędzanie wolnego czasu. W sezonie treningowym trenuje dwa razy dziennie przez 5 dni. Większość treningów robię sama, 3 razy w tygodniu chodzę do klubu. Trenuję tutaj w Kobierzycach pod okiem senseia Darka  – mówi Oliwia Kurzątkowska, mistrzyni Europy kadetów, juniorów i młodzieżowców U20.

Sale pękają w szwach, stawiam bardzo duży nacisk na siłę psychiczną, bo to ogromnie ważne. Wiem, że to przyciąga młodzież do mnie. Idziemy bardzo dobrze do przodu. Mam nadzieję, że dzięki temu Polska i świat będą o nas słyszeć coraz częściej – dodaje Dariusz Kwiecień, trener KOSiR-u. 

To jest człowiek, który wkłada całe serce w dzieci i w przygotowania. Jest bardzo zaangażowany – dodaje Oliwia Kurzątkowska, mistrzyni Europy kadetów, juniorów i młodzieżowców U20.

Trener jest podstawą. Trzeba mieć podejście do dzieci, odpowiednio je zmotywować. A sukcesy jak widać piękne – dodaje Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Karate jest naszą czołową sekcją, w której trenuje najwięcej osób – podsumowuje Maja Rytelewska, dyrektorka KOSiR-u.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy