Karatecy z Polski i Łotwy walczyli o zwycięstwo w Kobierzycach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Po raz 13-sty w Kobierzycach odbył się turniej karate kyokushin Kobierzyce Cup. To świetna okazja dla młodych zawodników i zawodniczek do sprawdzenia swoich umiejętności w tej japońskiej sztuce walki.

Na 13-sty kobierzycki turniej przyjechało około 250 zawodniczek i zawodników, w tym pokaźna grupa z Łotwy. Styl karate prezentowany na Kobierzyce Cup to shinkyokushin, a więc są to walki kontaktowe. Czas pojedynku to 90 sekund. Mimo że minuta i trzydzieści sekund nie wydaje się długim czasem, to karatecy schodzili z mat mocno zmęczeni.

Turniej Kobierzyce Cup jest przygotowany solidnie, bardzo fajnie. Przyjechało około 250 zawodników z ponad 10 klubów. Widać po mnie, mam chrypkę, to jest przygotowanie wczorajsze przed zawodami, ustawianie. Bardzo się cieszę, mimo wszystko, że jest tutaj tyle osób z całej Polski, a nawet z Łotwy pokaźna grupa zawodników, około 40 – mówi Dariusz Kwiecień, trener ze stowarzyszenia Shinkyokushin Karate Kobierzyce.

Na początku rozwijamy technikę, bawimy się, aż dochodzimy do etapu seniorskiego. Na poszczególnych etapach przechodząc do coraz to mocniejszej walki i coraz to bardziej zbliżając się do tej, która jest na etapie seniorskim – wyjaśnia trener Mateusz Garbacz z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin.

Zawodnicy i zawodniczki mieli oczywiście zestaw ochraniaczy głowy, tułowia i nóg, a same ciosy nie były zadawane z pełną siłą. Trafienia, w szczególności w głowę, miały bardziej zaznaczyć dobrą technikę niż zrobić przeciwnikowi krzywdę.

To jest turniej dla dzieci. Dzieci przede wszystkim, powinny się bawić i taki jest nasz cel nadrzędny. Bawić i uczyć, bo to jest taki turniej i taki jest nasz cel. Jeżeli przy okazji uda się zdobyć, czy może nie uda się, a dzieci zdobędą medale, to oczywiście będziemy się cieszyć – dodaje trener Mateusz Garbacz.

13. Kobierzyce Cup to pierwsza edycja turnieju, na której zawodnicy z kobierzyckiego klubu karate reprezentowali swoje barwy.

Karate tutaj w Kobierzycach to jest jedna z sekcji najmocniej rozwijających się, zrzeszających największą liczbę dzieciaków. Wobec tego taki turniej jest jakby naturalny. W tym roku o tyle ważniejszy jakby z punktu widzenia Kobierzyc, z tego powodu, że to już Stowarzyszenie Kobierzyckie Karate organizuje ten turniej. I występujemy tutaj pierwszy raz jako kobierzycki klub. Wobec tego to jest dla mnie wspaniała nowina, wspaniała radość – mówi świeżo wybrany wójt gminy Kobierzyce Piotr Kopeć.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy