Karta aglomeracyjna dla seniorów w gminie Kobierzyce

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Dziennym Domu Seniora w Tyńcu Małym odbyło się uroczyste wręczenie Kart Seniora Aglomeracji Wrocławskiej. Karty wręczył wójt gminy Kobierzyce, Ryszard Pacholik. Z karty mogą korzystać seniorzy powyżej 60. roku życia, a upoważnia m.in. do zniżek na zajęcia sportowe i kulturalne.


– To dzisiaj piękna uroczystość. Miałam dzisiaj przyjemność wręczyć kartę seniora właśnie w domu seniora. To takie oficjalne otwarcie wręczania tych karty. Jesteśmy w aglomeracji wrocławskiej, w związku z tym karta obowiązuje również nie tylko na terenie gminy Kobierzyce, ale również na terenie całej aglomeracji. To ponad 20 gmin zrzeszonych w tej aglomeracji, to są ulgi na wiele różnych rzeczy. Seniorzy skorzystają, bo już po tej tutaj atmosferze, po klimacie, po tych zapewnieniach, że będę na pewno, prawda, na siłownię będę na pewno w teatrze, będę w kinie. To na pewno cieszy, że ta karta będzie, nie będzie tylko kartą, ale będzie kartą, która będzie czynna 
– mówi Ryszard Pacholik wójt gminy Kobierzyce.

Kartę Seniora Aglomeracji Wrocławskiej można otrzymać, rejestrując się w urzędzie gminy albo przez formularz dostępny na stronach internetowych gmin zrzeszonych w aglomeracji wrocławskiej. Są to między innymi Gmina Kobierzyce i gmina Wrocław. Seniorzy mogą korzystać ze zniżek na wydarzenia kulturalne, imprezy sportowe a także usługi medyczne.

  • Do lekarza, do dentysty, na pływanie.

  • Ja nie wiem, nie mam tu wypisane, właśnie tak się patrzę, co wolno mi, co nie wolno, Jak będę miała już konkretnie, to się namyślę, gdzie mam jeść. Czy ja potrafię to wykonać?

  • Okulista, bo akurat za miesiąc mam okulary, bo miałam zabieg na oko, także akurat skorzystam. O, Pani Maria też już skorzystała, no to ja też akurat będę. Coś skorzystam, może do okulisty, może na basen, bo ja lubię na basen.

  • Cieszymy się, że możemy korzystać i zawsze trochę będzie jakaś bonifikata. Będę korzystała z rozrywek kulturalnych, Też będę korzystała, szczególnie właśnie z tych dobrodziejstw z kultury. To zależy, co będzie w zasięgu, to z tego będę korzystać – dodają seniorzy.

Pierwszymi seniorami, do których trafiły karty byli mieszkańcy gminy Kobierzyce korzystający z Dziennego Domu Seniora w Tyńcu Małym.

-To jest dzienny dom seniora. Funkcjonujemy codziennie przez 8 godzin, od godziny 7.30 do 15.30. Każda osoba ma zapewniony bezpłatny transport, obejmuje ten do mieszkańców gminy i pełen dzień tutaj wszelkich atrakcji. Przede wszystkim mamy tu salę rehabilitacyjną, są instruktorzy różnego rodzaju zajęcia. Staramy się im pomóc także poza godzinami funkcjonowania placówki. Seniorzy liczą się z każdym groszem, są to osoby, które pobierają emerytury, już nie pracują, więc każda forma jakiejkolwiek zniżki czy usługi jest dla nich na pewno atrakcyjna. Już zanim otrzymali te karty, bardzo się cieszyli właśnie z takiej formy rabatowej, z jakiejś możliwości oszczędności – mówiła Joanna Dziubińska kierowniczka Dziennego Domu Seniora w Tyńcu Małym.

Karta Seniora Aglomeracji Wrocławskiej 60 + umożliwia do skorzystania z darmowych albo tańszych usług na terenie gmin aglomeracji wrocławskiej. Zniżki wynoszą od 5% do 50% . 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy