Karta mieszkańca. Będą zniżki dla mieszkańców gminy Kobierzyce

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Rada gminy Kobierzyce zdecydowała o powstaniu karty mieszkańca. Karta mieszkańca będzie upoważniała mieszkańców gminy Kobierzyce do zniżek różnego typu oraz ulg na usługi, które będą realizowane na terenie gminy.

Z kartą mieszkańca jest tak, że już pracujemy nad nią jakiś tam czas. Kilka miesięcy rozmawiamy z tymi, którzy te karty tworzyli gdzieś tutaj w naszym kraju. I faktycznie ta karta mieszkańca z naszego punktu widzenia ma takie dwojakie znaczenie. Po pierwsze to jest taki identyfikator mieszkańca, identyfikator podatkowy, czyli że jest to podatnik, który płaci te podatki i my często, na przykład przy dostępie do przedszkoli, do szkół, pytamy o PIT, o to czy się tu ta osoba rozlicza, a mając kartę mieszkańca będzie to jakby jednoznaczne, bo wydając kartę mieszkaniec będzie zweryfikowany pod tym kątem, natomiast z drugiej strony ta karta jest takim elementem, gdzie można na nią zaszyć pewne lojalnościowe sytuacje, tak, że na przykład jakiś serwisant powiedzmy samochodowy chce swoim mieszkańcom dać upust 5% a my do tego serwisanta będziemy chodzili bo wiem, że tam taki upust mamy. Na tym polega cała idea tej karty mieszkańca – mówił Piotr Kopeć zastępca wójta gminy Kobierzyce.

Oprócz usług oferowanych przez firmy zlokalizowane na terenie gminy ulgi będą dotyczyły przede wszystkim gminnych ośrodków i usług jak np. wynajęcie świetlic albo tańsza komunikacja zbiorowa dla tych osób które będą miały kartę mieszkańca gminy Kobierzyce. A co na to sami zainteresowani?

-No super, no bo tu korzysta z różnych atrakcji bardzo dużo ludzi. Korzysta np. zajęć sportowych. Z basenu w Ślęzie, by się przydało też,

Tutaj mamy też sportowe, różne fajne takie pilatesy, jakieś taneczne zajęcia Domasławiu,

Bardzo dobrze tak myślę, że skorzystają mieszkańcy i powinni skorzystać. Basen, ogród zoologiczny jakiś tam,

No uważam, że jak będą zniżki to jest bardzo dużo dla niektórych mieszkańców, w szczególności co mają dzieci, no i dla starszych.

To jest bardzo naprawdę dobry pomysł. W końcu pracujemy na tę gminę – mówili mieszkańcy Kobierzyc.

Pierwszym krokiem do powstania karty mieszkańca było podjęcie przez Radę Gminy Kobierzyce specjalnej uchwały.

Już jesteśmy teraz na prawie, że możemy już działać faktycznie na zasadzie takiej opartej o tą naszą uchwałę rady gminy. Natomiast prace, które były przed tą uchwałą musiały pokazać jakie są ścieżki w ogóle dojścia. Karta mieszkańca dzisiaj można sobie wyobrazić, że to jest jakiś rodzaj karty takiej plastikowej, ale przecież to też jest elektronika, to może być aplikacja. Wobec tego zastanawialiśmy się w którym kierunku pójść, w którym kierunku jest najlepiej pójść dzisiaj i z tymi firmami, które już takie wdrożenia miały – mówił Piotr Kopeć zastępca wójta gminy Kobierzyce.

Kolejnym etapem prac nad kartą jest zebranie firm i instytucji, które przyłączą się do programu i zaoferują zniżki dla mieszkańców gminy Kobierzyce.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy