Karta Seniora Aglomeracji Wrocławskiej. Kto może skorzystać?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Darmowe wejścia na różne wydarzenia międzypokoleniowe, zniżki na zajęcia sportowe, rabaty na konsultacje ze specjalistami i lekarzami. To niektóre możliwości, które będą oferowane w ramach Karty Seniora Aglomeracji Wrocławskiej. Będą mogli ją wyrobić seniorzy mieszkający na terenie gmin, które są zrzeszone w Stowarzyszeniu Aglomeracja Wrocławska, ale też wrocławscy seniorzy.

Karta jest skierowana do 25 gmin, które są zrzeszone w Stowarzyszeniu Aglomeracja Wrocławska. Wszyscy mieszkańcy w wieku 60+ będą mogli uzyskać taką kartę – mówi Jacek Kowalski, prezes zarządu Aglomeracja Wrocławska.

W tej chwili Karta Seniora Aglomeracji Wrocławskiej zrzesza 100 podmiotów, ale docelowo liczba ta się powiększy do 200.

To jest możliwość skorzystania z parków wodnych średzkiego, krośnickiego, brzeskiego ale też domów kultury. Niektóre usługi są za darmo dla seniorów. Zniżki wynoszą od 5% do 50% – mówi Jacek Kowalski, prezes zarządu Aglomeracja Wrocławska.

Taką kartę będą mogli również wyrobić seniorzy, którzy posiadają Wrocławską Kartę Seniora.

Seniorzy na przykład często korzystają z przeróżnych aquaparków i jest to duży ukłon miasta w naszą stronę, że będąc w Trzebnicy lub w Oleśnicy, również możemy z nich skorzystać ze zniżką senioralną – mówi Jacek Peszyński, Wrocławski Klub Seniora Zacisze-Zalesie.

Cieszę się, że Aglomeracja Wrocławska, w ramach naszej współpracy, podjęła taki temat i po sukcesie karty aglomeracyjnej przymierzyła się i realizuje kartę senioralną. Ta oferta jest bardzo bogata oraz będzie jeszcze cały czas rozszerzana i wszyscy w ramach tej współpracy dbamy o to, aby była jak najbardziej atrakcyjna –  mówi Julian Żygadło, burmistrz Kątów Wrocławskich.

Chcemy, żeby ta aglomeracyjna Karta Seniora zaczęła funkcjonować dla dobra mieszkańców Wrocławia i tych gmin ościennych. To oznacza, że już teraz będziemy dążyli do tego, żeby rozszerzyć ofertę o kolejną setkę usług i mieszkańcy poszczególnych gmin będą mieli do tego dostęp – mówi Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

Szczegóły związane z wyrobieniem Karty Seniora Aglomeracji Wrocławskiej oraz listę partnerów programu można znaleźć na stronie internetowej Wrocławskiego Centrum Seniora.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy