Aby wziąć udział w castingu, trzeba opisać swoją historię i przesłać zdjęcie na podany na stronie adres mailowy do soboty 7 marca. Do drugiego etapu zakwalifikują się wybrani kandydaci, z którymi organizatorzy skontaktują się telefonicznie.
– To może być najstarsza osoba we Wrocławiu, to może być rolnik, ksiądz, to może byc rodzina wielodzietna – mówi Paweł Palcat, reżyser Konkursu Finałowego PPA.
Podstawowym zadaniem prowadzących będzie zapowiadanie artystów na scenie. Jak zdradza jednak reżyser Paweł Palcat, to nie wszystko. Reszta pozostaje jednak tajemnicą. Inspiracją do zaangażowania w PPA zwykłych ludzi było motto: Piętnujcie zło, nie żywiąc nienawiści, które przyświeca Konkursowi Finałowemu.
– Jest bardzo dużo złych uczuć i emocji w dziejszym dyskursie społeczno-politycznym, dlatego dobrze byłoby chociaż na ten jeden wieczór wziąć ludzi niezwiązanych ze sztuką, którzy by się wspólnie na tej scenie zjednoczyli – dodaje Paweł Palcat, reżyser Konkursu Finałowego PPA.
41. Przegląd Piosenki Aktorskiej rozpocznie się 20 marca. Chociaż większość biletów jest wyprzedana, wciąż można nabyć wejściówki na niektóre spektakle. Jedno z przedstawień jedzie do Wrocławia prosto z Kanady.
– Klazmersko-żydowskie klimaty i fantastyczne poczucie humoru, mimo że temat jest dosyć trudny, bo opowiada miłosną historię dwojga młodych Żydów, którzy uciekają z Rumunii przed pogromami właśnie z Kanady – mówi Joanna Kiszkis, rzeczniczka prasowa PPA.
Na Dużej Scenie grana będzie także Złota skała, na którą również dostępne są jeszcze bilety.
– Opowieść o Robercie Brylewskim, tragicznie zmarłym liderze fantastycznych punkowych kapel, czyli takie trochę punkowe rekolekcje – tłumaczy Joanna Kiszkis, rzeczniczka prasowa PPA.
Szczegóły dotyczące zarówno castingu na prowadzących Konkurs Finałowy PPA, jak i biletów dostępne są na stronie festiwalu.